Son dakika: Yeni infaz yasası geliyor

Son dakika: Yeni infaz yasası geliyor

Son dakika haberi: Cumhur ittifakı yaptığı son dakika açıklamasında yeni infaz yasası için hazır olduklarını söyledi.

Haberler 17 Kasım 2023 12
Son dakika: Yeni infaz yasası geliyor

Son dakika Cumhur ittifakı hazır: İnfaz yasası değişiyor.

Tüm mahkumları ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız yaptığı son dakika açıklamasında mahkumlara af ve infaz yasasına değindi.

Lider Haber'in canlı yayınına katılan Yıldız, burada yaptığı açıklamada mahkumlara af ile ilgili, "Af konusunda ileri geri hiç tartışılmayacak konulardan biridir. Af vardır yoktur! Vardır dediğinde büyük umut olur geri alamazsınız ve büyük huzursuzluk başlar. Yok dediğinizde büyük umutsuzluk olur" açıklamasını yaptı. Yıldız açıklamasında af için açık kapı bıraktı. Sizce af çıkmalı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

OGUN SAMAST'IN TAHLİYE EDİLMESİNE GELEN TEPKİLER

Yıldız yaptığı açıklamada yeni infaz yasası için Cumhur ittifakının hazır olduğunu söyledi ve bu konuda çalışma olacağı, kanunun baştan sona değişeceği mesajını verdi.

Ogun Samast'ın tahliye edilmesi üzerine gelen tepkilere yanıt veren Yıldız, "Son getirilen infaz yasasına göre bu insan çıkmış değil. İnfaz yasasında biz 14 Nisan 2020 yılında yürürlüğe giren yasada adam öldürme tecavüz ve uyuşturucuyu kapsam dışı bıraktık. Ama bilip bilmeden bazı okur yazar takımı konuşuyorlar" dedi.

İNFAZ YASASI DEĞİŞİYOR!

İnfaz yasası ile ilgili değişiklik müjdesi veren Yıldız, şunları söyledi:

Bu infaz yasası ile alakası yok. Bu infaz yasasından yararlanamadı. Normal infaz yasasından 3/4'ten, 2/3'ten yararlandı çıktı. 2 yıl önceden tahliye edilmiş lazımmış. Salınmamış ama itiraz etmiş. Burada 2020 yılındaki infaz yasasına göre durumu getirmek haksızlık. Bizim infaz yasamız çok mu iyi. Çok yamalı bir bohçaya dönen infaz yasamız var. Bunun elden geçmesi hatta yeni bir infaz yasası hazırlamamız lazım. Bu konuda diğer partilerden olumlu şeyler duyuyoruz.

Cumhur ittifakı hazır. Bu insanlar bizim insanımız. Bunların hukukunu korumamız gerekir"

Yıldız açıklamasında infaz yasası için hazır olduklarını söyledi. İnfaz yasası geldiğinde bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (12)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 19 Gün Önce
Lütfen af af af istiyoruz
Ziyaretçi 19 Gün Önce
Af çıksın Kasım ayında çıkacak diyorlar doğrumu 29 Kasım 2023 lütfen af istiyoruz
Ziyaretçi 19 Gün Önce
3/4 , 2/3 faydalansın 4/4 lere birşey yapsınlar hırsızı, uyuşturucu satıcısı çıktı normal suçlardan yatanlar kaldı, 4/4 de yatanlara bir indirim gelsin
Ziyaretçi 19 Gün Önce
Genel af lazım Miletin %60 sabıkalı
Ziyaretçi 19 Gün Önce
Af istiyoruz
;