Son dakika: Yeni bir torba yasa geliyor: Kapsamı nedir, ne zaman gelecek?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Yeni bir torba yasa geliyor: Kapsamı nedir, ne zaman gelecek?

Son dakika haberi geldi: Gelen haberde yeni bir torba yasanın gündemde olduğu öğrenildi. İşte torba yasa.

Ekonomi 31 Ara 2023 11:44 38
Son dakika: Yeni bir torba yasa geliyor: Kapsamı nedir, ne zaman gelecek?

Son dakika: Yeni torba yasa geliyor.

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada yeni bir torba yasanın gündemde olduğuna yer verildi.

TRT'nin son dakika olarak aktardığı habere baktığımızda 2024 yılına girilmesi ile birlikte yeni bir torba yasanın Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne geleceği öğrenildi. Gelecek torba yasa ile milyonların sıkıntıları çözüme kavuşturulacak. Peki torba yasada neler olacak? Torba yasa ne zaman meclise gelecek?

MECLİS 16 OCAK'A KADAR KAPALI

TBMM Genel Kurulu'nda son oturumda başkan, "Alınan karar gereğince kanun teklifleri ile komisyonlardan gelen diğer işleri sırasıyla görüşmek için 16 Ocak 2024 Salı günü saat 15.00’te toplanmak üzere birleşimi kapatıyorum" ifadelerini kullandı.

Bu açıklamaya göre 16 Ocak 2024 tarihine kadar meclis genel kurulu kapalı olacak.

TORBA YASA GELİYOR

TRT Haber'in son dakika olarak aktardığı habere göre yeni yılın ilk kanun teklifi torba yasa olacak. Emekli aylıklarında iyileştirme olacağı bildirildi. Bu kapsamda en düşük emekli aylığının zamlanması ve asgari ücrete verilecek devlet desteğinin 700 liraya çıkarılması konuları olacak.

Bu iki düzenlemenin yanı sıra torba yasada ekonomiye ilişkin düzenlemeler de yer alacak. Siz hangi konuları bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Torba yasanın Ocak ayının ikinci haftasında gelmesi bekleniyor. Yasa geldiğinde haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (38)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 5 Ay Önce
SGK öncesi doğum borçlanması isteyen ve sayıları hiçte az olmayan anneler çocuk doğum borçlanması yapamıyor her anne gibi bizde borçlanma hakkı istiyoruz umarım adalet ve eşitlik yerini bulur 100. Yılda
Ziyaretçi 5 Ay Önce
YÖK personeline eş durumundan yer değişikliği hakkı istiyoruz
Ziyaretçi 5 Ay Önce
Taşerona kadro
Ziyaretçi 5 Ay Önce
Ülkemizde acilen İmar DÜZENLEME Kanunu çıkarılarak kendi arsalarında olmak şartı ile tüm binalardaki statik sağlamlık kriterleri uygun olanlara Belgeleri verilmelidir.
Ziyaretçi 5 Ay Önce
Çift mükerrer suçlara denetimli serbestlik kapsamında af yasası istiyoruz