Son dakika: YDS başvuru ücretine yüzde 164 zam geldi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: YDS başvuru ücretine yüzde 164 zam geldi

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayınlanan son dakika açıklamasında YDS başvuru ücretine yüzde 164 oranında zam geldiğine yer verildi.

Sınav 7 Şubat 2024 0
Son dakika: YDS başvuru ücretine yüzde 164 zam geldi

YDS başvuru ücretine yüzde 164 zam geldi.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Yayınlanan açıklamaya baktığımızda ÖSYM'nin 2024 yılı YDS başvurularını almaya başladığı görülüyor. Peki YDS başvurusu nasıl yapılır? Başvuru ücreti nedir?

BU SENE 2 DEFA YAPILACAK?

ÖSYM, bu sene YDS'yi iki defa yapacak. İlk sınav 24 MArt tarihinde gerçekleştirilecek. İkinci sınav ise 3 Kasım 2024 tarihinde gerçekleştirilecek. İlk sınav için başvurular başladı. İkinci sınav için başvurular 17 Eylül'de başlayacak.

SINAV BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

YDS başvurusu yapacak adayların ais.osym.gov.tr adresinden başvurusunu yapması gerekmektedir. Başvurusunu internet üzerindne yapan adaylar, 490 TL olan başvuru ücretini anlaşmalı bankalara yatıracak ve başvurusunu tamamlamış olacak.

BAŞVURU ÜCRETİNE YÜZDE 164 ZAM

ÖSYM tarafından yayınlanan başvuru ücreti tepki topladı. Geçen sene 185 TL olarak adaylardan alınan başvuru ücretine yüzde 14 oranında zam geldiği ve yeni başvuru ücretinin 490 TL olduğu görülüyor. Başvuru ücretinin yatırılacağı bankalar şu şekilde:

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); QNB Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve mobil bankacılık (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeleri; ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); İş Bankası'nın tüm şubeleri, ATM, mobil bankacılık ve internet bankacılığı; Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)

Başvuru kılavuzu için TIKLAYIN

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç