Son dakika: Volvo'nun yeni aracı ortaya çıktı: İşte EM90'un fiyat listesi

Son dakika: Volvo'nun yeni aracı ortaya çıktı: İşte EM90'un fiyat listesi

Son dakika haberi: Tamamen elektrikli 6 kişilik Volvo ortaya çıktı. İşte araç hakkında son dakika bilgileri.

Fiyat Listesi 12 Kasım 2023 0
Son dakika: Volvo'nun yeni aracı ortaya çıktı: İşte EM90'un fiyat listesi

Tamamen elektrikli 6 kişilik Volvo ortaya çıktı: Vergisiz fiyatı 3.2 milyon, varın gerisini siz hesap edin.

Son dönemlere damgasını vuran lüks araçlardan Volvo, yeni aracını sonunda tanıttı. EM90 adı verilen yeni araç, oldukçaç lüks ve şık tasarımı ile dikkatleri üzerine şimdiden çekmeye başladı.

Sağlamlık denince ilk akla gelen araba markalarından olan, hatta ilki olan Volvo, tamamen elektrikli bir araç üretti. 5.2 metre uzunluğunda olan ve 2 ton 763 kg ağırlığında olan araç, 0.270 Cd sürtünme katsayısına sahip.

272 beygir gücü olan aracın ürettiği tork ise 343. Aracın 0'dan 100'e ulaşma süresi ise 8.3 saniye olarak verildi. Geely'nin Zeekr 009 modeliyle aynı altyapıyı kullanan EM90'a baktığımızda aracın diğerlerinden çok daha lüks şekilde dizayn edilmiş bir kabine sahip olduğu görülüyor.

Toplamda 21 hoparlörden oluşmakta olan Bowes &Wilkins ses sistemine sahip olan aracın ön kısmına baktığımızda 15.6 inçlik bir bilgi eğlence ekranının karşımıza çıktığı görülüyor.

Söz konusu araç ilk olarak Çin'de üretielcek ve yine bu ülkede piyasaya sürülecek.

Aracın 2024 yılı içinde Avrupa ülkelerine ve bununla bilrikte ülkemize gelmesi bekleniyor.

FİYATI NE KADAR?

Gelleim aracın fiyatına. Yapılan son dakika açıklamasında aracın güncel fiyatının 113 bin 700 dolar olacağı, bunun ise güncel kur karşılığının 3 milyon 245 bin lira seviyesinde olduğu görülüyor. Tabi bu vergisiz fiyat. Buna KDV ve ÖTV ile diğer vergilerin de eklenemsi ile Türkiye fiyatı belli olacak. Peki sizce araç nasıl? Bu para verilir mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;