Son dakika: TYP için iki partiden açıklama: Kadro müjdesi gelecek mi 2023

Son dakika: TYP için iki partiden açıklama: Kadro müjdesi gelecek mi 2023

Son dakika: TYP işçilerine kadro gelecek mi? Bu konuda iki partinin açıklamaları dikkatleri çekti. Ancak süreç için seçim sonrası beklenecek.

Çalışma Hayatı 23 Nisan 2023 17:37 59
Son dakika: TYP için iki partiden açıklama: Kadro müjdesi gelecek mi 2023

2023 yılında TYP kadro müjdesi gelecek mi? İşte son dakika değerlendirmesi.

Toplum Yararına Program kapsamında kamuya her sene 110 bin işçi alımı yapılıyor. Yapılan işçi alımlarında adaylar kamuda geçici olarak çalıştırılıyor Daha önce 9 aylığına alınan işçiler son dönemlerde 6 aylık sürelerle kamuya alınıyor. Alınan işçiler asgari ücret ile çalıştırılıyorlar. 6 aylık süre ile çalıştırılan işçiler, sürenin sonunda işsiz kalıyorlar ve çalışma süreleri az olması nedeniyle kıdem tazminatı da verilmiyor.

TYP işçilerine kadro vermek isteyen vatandaşlar ise sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarda TYP işçilerine kadro verilmesini talep etti.

2 PARTİ TYP'YE KADRO DEDİ

TBMM'de daha önce açıklama yapan iki parti, toplum yararına çalışma programı kapsamında alınan işçilere süreklilik gelmesini istedi. CHP'den Fethi Gürer yaptığı açıklamada ve daha önce verdiği kanun tekliflerinde TYP işçilerine kadro verilmesini istedi. Bir açıklama da MHP'den geldi. Millietçi Hareket Partisi'nden yapılan açıklamada TYP işçilerine süreklilik verilmesi istendi.

SEÇİMDEN SONRAYA KALDI

TYP işçilerine kadro için henüz bir çalışma yok. Ancak MHP, söz konusu teklifi AK Parti'ye sunmuştu. Seçimlerden sonra bu konunun gündeme gelebileceği belirtiliyor. Sizce TYP işçilerine kadro verilmeli mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Kadro geldiğinde bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (59)

Seç


Ziyaretçi 14 Gün Önce
sayıncumhurbaşkanım neolur son defa duyun sesimizi lütfennnnnnnnn allah rızası için duyarlı olun
Ziyaretçi 14 Gün Önce
typ 'ye kadro gelsin tabiki emekçinin hakkı
Ziyaretçi 18 Gün Önce
1 hafta kaldı secime sayıncumhurbaşkanım neolur duyun sesimizi biz typ işkurlara kadro verilirse tek umudumuz sensin
Ziyaretçi 21 Gün Önce
typ işkur personelerine kadro sşart
Ziyaretçi 21 Gün Önce
typ işkur personelerine kadro gelmesini çok ama çok istiyorum 23 yılık evlîyim her yıĺ kocam kendinı işkurlara yazar hic birgün cıkmadı bu yıl dedim dur bende bu yıl ismimi yazim biraz itraz eti ama yazdım ve adım cıktı biz sevincten ucacagz eşim işsizya biraz üzüldü şuañ calışiyorum 2 ayım kaldı hic cıkmak istemiyorum birde kadro verseler Ömörboyu duacınız olurum