Son dakika: Türkiye'de sıfırdan yeni şehir kuruluyor
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Türkiye'de sıfırdan yeni şehir kuruluyor

Son dakika haberi: İstanbul için harekete geçen yetkililer, yeni bir kent kurulması için plan yapmaya başladı. İşte son dakika bilgisi.

Yerel Haberler 24 Şubat 2023 15:24 8
Son dakika: Türkiye'de sıfırdan yeni şehir kuruluyor

AK Parti İstanbul için harekete geçti.

Kahramanmaraş'ta meydana gelen büyük depremden sonra gözler İstanbul'a döndü. Uzmanlar İstanbul için büyük deprem uyarısı yaparken İstanbul'daki evler için belediye harekete geçti ve bina hasar tespitlerini yapmaya başladı. Bunun yanı sıra AK Parti de harekete geçti.

İSTANBUL İÇİN YENİ EYLEM PLANI

Ziraat Bankası Eski Genel Müdür Yardımcısı, Halkbank Eski Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi, Başkent Üniversitesi Uluslararası Finans ve Bankacılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şenol Babuşçu yaptığı son dakika açıklamasında deprem sonrası AK Parti'nin harekete geçtiğini söyledi. Yeni bir imar planı hazırlandığını söyleyen Babuşçu, riskli binaların tespit edileceğini ve İstanbul'un Kuzey hattında yeni bir şehir kurulacağını söyledi.

Babuşçu yaptığı açıklamada, "AKP İstanbul için yeni imar planı hazırlıyor. Riskli binalar tespit edilip, yıkılacak.İstanbul’un kuzey hattında yeni bir şehir kurulacak. Maliyeti düşürmek için demir-çelik, çimento ve inşaat malzemesi üreticilerinden fiyat sabitlenmesi ve düşük kâr marjı talep edecek" ifadelerini kullandı.

İSTANBUL'UN KUZEYİNDE YENİ ŞEHİR: PEKİ NEREDE KURULACAK?

Babuşçu açıklamasında İstanbul'un kuzey bölgesinde yeni bir şehir kurulacağına yer verildi.

İstanbul ve çevresi için deprem haritasına baktığımızda depremin güney kesimlerini tehdit ettiği görülüyor. İstanbul'un kuzeyinde, Kırklareli'nin doğusunda yeni bir kent kurulacağı bildirildi. Sizce yeni kentin adı ne olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Kadın erkek adaylar burada >  TIKLA TAKİP ET

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (8)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 15 Ay Önce
Kanal İstanbul bölgesi bu iş için en uygun alan..
Ziyaretçi 16 Ay Önce
iyi sehir
Ziyaretçi 16 Ay Önce
iyi sehir
Ziyaretçi 16 Ay Önce
iyi sehir
Ziyaretçi 16 Ay Önce
iyi sehir