Son dakika: Torba yasada 80 madde olacak

Son dakika: Torba yasada 80 madde olacak

Son dakika haberi geldi. Yeni gelecek torba yasada 80 sorun çözüm bulacak. Peki torba yasa ne zaman gelecek? Kapsamı ne olacak?

Haberler 19 Kasım 2023 56
Son dakika: Torba yasada 80 madde olacak

Torba yasada yeni detaylar belli oldu.

Türkiye Gazetesi'nden Yücel Kayaoğlu bugün kaleme aldığı yazısında yeni torba yasanın gündemde olduğunu söyledi ve torba yasada ele alınacak konuları aktardı.

Birçok bakanlıktan taleplerin toplandığını ve toplanan talepler kapsamında AK Parti grup yönetiminin çalışma başlaytığı açıklanırken torba yasada 80 maddelik talep kistesinin olacağı bildirildi. Bu 80 talebin acil olarak çözülecek talepler olduğu belirtildi.

Söz konusı torba yasa ile birlikte öncelikle fahiş giyatlara daha ağır cezaların getirileceği bildirildi. Normalde fahiş fiyata kalem başı 10 bin ile 100 bin arasında ceza kesiliyor. Torba yasaya eklenecek madde ile aynı takvim yılı içinde fahiş fiyat tespit edilmesi durumunda cezanın 2 kat uygulanacağı, deprem bölgesinde ise cezanın 3 kat olarak uygulanması planlanıyor.

ÇEKLERE DÜZENLEME

AK Parti tarafından hazırlanan düzenleme ile çeklere de düzenleme gelmesi bekleniyor. 

Dijital vergi dairesi ile ilgili düzenlemelerin yapılması, sistem üzerinden yapılanilecek işlemlerin online ortama taşınması gibi konulara yer verilecek.

Söz konusu Torba teklifte, iş dünyasının talepleri doğrultusunda, üzerindeki yazılı keşide tarihinden önce çeklerin ödenmek için muhatap bankaya ibrazını geçersiz kılan düzenlemenin uygulama süresi 1 Ocak 2024'ten itibaren iki yıl daha uzatılması da öngörülüyor.

Siz torba yasada hangi konuları bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Torba yasada yer alacak diğer maddeler henü açıklanmadı. Açıklandığında finans7.com'da olacak. Haberdar olmak için takipte kalın.

 

Yorumlar (56)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 9 Gün Önce
İnfaz affı 4/4 indirim ehliyet affı nitelikli suçlara magduriyet giderildikten sonra uzlaşma gelmesi yeni infaz düzenlemesi yapılmalı
Ziyaretçi 9 Gün Önce
Kışlasız bedelli askerlik !!!!
Ziyaretçi 9 Gün Önce
Ehliyet affi
Ziyaretçi 9 Gün Önce
99 2008 arası eyt hakkımızı bekliyoruz. Benimle aynı yaşta olan dayı oğlu emekli amane 17 bekliyecem. Adalet istiyorum
Ziyaretçi 9 Gün Önce
Bu miras olaylarında koy yerlerinde erkekler gizlice babadan kalan malları kızları habersizce men ediyorlar tapu ve nufusmudurlugu beraber calissi kimse mal kaçırmaz nüfus müdürlüğü siz sukadar kardeşsiniz diğerleri nerede diye hesap sorabilir imzaları olmadan tapu müdürlüğünde onaylanmasin reis bunuda ele alsin
;