Son dakika: TOKi 250 bin sosyal konut inşaatlarının ne zaman başlayacağı açıklandı

Son dakika: TOKi 250 bin sosyal konut inşaatlarının ne zaman başlayacağı açıklandı

Son dakika haberi: TOKİ 250 bin sosyal konut projesi inşaatlarının başlayacağı tarih açıklandı. İşte TOKİ Başkanı'ndan gelen açıklama.

TOKİ Başvuru 11 Eylül 2023 08:39 12
Son dakika: TOKi 250 bin sosyal konut inşaatlarının ne zaman başlayacağı açıklandı

TOKİ 250 bin sosyal konut projesi hakkında son dakika açıklaması geldi. İnşaatların ne zaman başlayacağı belli oldu.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut'tan bir son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada Bulut, 250 bin ssyal konut projesi kapsamında temellerin ne zaman atılacağı konusuna değindi ve tarihi açıkladı.

GEÇEN SENE KURALAR ÇEKİLDİ

TOKİ sosyal konut projesi kapsamında 250 bin konutu kazanan adaylar geçen sene Kasım ayında çekilmeye başlandı ve 2023 yılı başına kura çekimleri sona erdi. Kura çekimlerinin sona ermesi ile birlikte kazanan adaylar belli oldu. Kurada kazanan adaylar evlerin temellerinin ne zaman atılacağını, ihalelerin ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı.

DEPREM FELAKETİ 250 BİN SOSYAL KONUTU ERTELEMİŞTİ

TOKİ sosyal konut projesi normal şartlarda kısa sürede başlayacaktı ancak 6 Şubat'ta meydana gelen büyük depremlerden sonra proje ertelendi. Bir süre ertelenen projelerle ilgili son dakika açıklaması geldi.

TOKİ BAŞKANI AÇIKLADI: 250 BİN KONUT PROJESİ İNŞAATLARI BAŞLIYOR

TOKİ Başkanı Ömer Bulut'tan konu ile ilgili bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada Bulut, TOKİ eliyle yapılacak 250 bin konut hakkında bilgi verdi. 6 Şubat'ta yaşanan deprem felaketini hatırlatan Bulut, deprem bölgesi için ciddi bir çalışma başlattıklarını söyledi ve sosyal konut projesi ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Burada inşaatlarımız devam ederken diğer şehirlerimizdeki sosyal konut çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Geçen yıl açıkladığımız 250 bin sosyal konut uygulamasında 50 bin konutun ihalesini yaptık. İstanbul'daki sosyal konutlar için çalışmaları tamamladık. Yılbaşından sonra onların da temellerini atmaya başlayacağız"

Temeller 2024 yılından sonra atılacak ve inşaatlar hızla yükselecek. Kadın erkek konut grubumuza katılmak, diğer adaylarla tanışmak için > TIKLA KATIL

Yorumlar (12)

Seç


Ziyaretçi 11 Gün Önce
Arsa için başvurmuştum 1 yıl olacak daha süreç devam ediyor ne zaman açıklacak acaba arsa kura sonuçları?
Ziyaretçi 11 Gün Önce
konya toki nezaman
Ziyaretçi 11 Gün Önce
Sakarya ne zaman başliyacak ?
Ziyaretçi 13 Gün Önce
Müşterek arsalar ile ilgili açıklama yapılırsa seviniriz
Ziyaretçi 13 Gün Önce
müstakil arsalar içinde haber bekliyoruz