Son Dakika: TikTok'un Kapatılıp Kapatılmayacağı Belli Oldu (Kapanacak mı?)

Son Dakika: TikTok'un Kapatılıp Kapatılmayacağı Belli Oldu (Kapanacak mı?)

TikTok'un kapatılmasını isteyen binlerce kişi sosyal medya üzerinden bu konuda paylaşım yapıp kampanya düzenliyor. Peki TikTok kapatılacak mı?

Bilim ve Teknoloji 11.6.2022 00:02 119
Son Dakika: TikTok'un Kapatılıp Kapatılmayacağı Belli Oldu (Kapanacak mı?)

Son Dakika: TikTok kapanacak mı?

Son günlerde TikTok'un kapanması için art arda kampanyalar başlatıldı. İnstagram üzerinde ve diğer birçok platform üzerinde TikTok adlı sosyal medya mecraasının kapanması için birçok tepki dile getirildi.

MÜKREMİN OLAYI SOSYAL MEDYAYI ÇİLEDEN ÇIKARDI

Mükremin Gezgin isimli kişinin hamile olduğunu söylemeis ve mizansen yaparak bir hastanede çektiği doğum görüntüleri büyük tepki çekerken bu olay sonrası TikTok'un kapatılması gündeme geldi. Sosyal medya üzerinde olaya tepki gösteren kullanıcılar, sosyal medya uygulamasının Türkiye'de erişime kapatılmasını istedi.

13 YAŞINDAKİ ÇOCUK ÖLÜYORDU

Tekirdağ'da bugün meydana gelen olayda 13 yaşındaki bir çocuk, dedesinin silahı ile TikTok videosu çekmek istedi. Boş bir binanın önüne gelen çocuk, burada silahla video çekmeye başladı. Boş sandığı silahın ateş alması sonucu çocuk vuruldu. Bölgeye gelen sağlık ekiplerinin müdahalesi sonrası çocuk hastaneye kaldırıldı. 

TİKTOK KAPATILACAK MI?

TikTok'un kapatılması, erişim sınırlaması gelmesi gibi bir konu şu anda hükümetin gündeminde yok. TikTok Türkiye'de temsilcilik atama kararı da almış durumda. Bu nedenle kapatma gibi bir durum gündemde yok. Sizce kapatılmalı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

"Bu konuda sosyal medya üzerinde yapılan paylaşımlardan bazıları şu şekilde:

Hmmm Tiktok kapatılsın diye tag açılmış. Yüzde bin beş yüz kere yüz katılıyorum

Hiç kusura bakmayın İnstagram hikayenize tiktok kapatılsın storysi atmakla tiktok kapatılmıyor. Önce bir şeyleri düzeltmeye kendi evinden başlayacaksın. Sileceksin telefonundan tiktoku. Rahat dursun diye de Çocuğunun eline vermeyeceksin telefonu. Damlaya damlaya göl olur.

tiktoğu en çok kullanan 5 arkadaşım da tiktok kapatılsın diye paylaşmış instagramda

Tiktok kapatılsın diyen bir çok kişinin tiktok hesabı olması peki

Tiktok kapatılsın diyenlerin %80 i tik tok kullanıyor

Arkimin ablasının oğlu mükremin olayından sonra anne artık ben de doğurabilcek miyim sorusu sorduğu için her yerde tiktok kapatılsın tagiyle paylaşım yapıyo.

Güzel  bir gelecek için  lütfen  tiktok kapatılsın

yaklaşık iki yıldır TikTok kapatılsın diyenlerdenim, şimdi bakıyorum TikTok kapatılsın diye çağrılar yapılıyor. İllaki bir facia olduktan sonra mı  önlem alınmalı."

PARA KAZANAN ÇOK

TikTok adlı programın çok tutmasının en büyük nedenlerinden biri, içerik üreticilerine izlenme başıan para vermesidir. Takipçi ve izlenme sayısına göre TikTok içerik üreticileri para kazanıyor. 100.000 takipçili bir Tiktoker aylık 200 - 1000 dolar arası kazanabiliyor.

Yorumlar (119)

Seç

Ziyaretçi 15 Gün Önce
kesinlikle kapatılsın çünkü ne kadar saçmalık varsa tiktota artık haddini fazlasıyla aşanlar oldu geleceğin nesillerine böylemi örnek olacaklar yazık hemde çok eskiden yoktu milletin kafasi rahati
Ziyaretçi 15 Gün Önce
Bencede kapatılmalı çok saçma içerik var.
Ziyaretçi 15 Gün Önce
Bencede kapatılmalı tiktok
Ziyaretçi 15 Gün Önce
Tabiikide kapatılmalı eskiden bende tiktok kullanıyordum. Ama bu saçma olaylardan sonra kapanmasını istiyorum artık
Ziyaretçi 15 Gün Önce
Bence tiktok kapatılsın cun ki kimsede ne edep nede haya kaldi