Son dakika: TBMM'nin yeni yıl gündemi açıklandı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: TBMM'nin yeni yıl gündemi açıklandı

Son dakika haberi: TBMM'nin yeni yıl gündemi açıklandı. İşte yeni yılda meclis gündemine gelecek düzenlemeler.

Haberler 31 Ara 2023 7
Son dakika: TBMM'nin yeni yıl gündemi açıklandı

TBMM'nin yeni yıl gündemi açıklandı.

TBMM'den müjde bekleyen milyonlarca vatandaş, yeni yılda hangi konuların gündeme geleceğini araştırmaya başladı. Peki TBMM'de yeni yılda hangi konular ele alınacak? Meclis gündmei açıklandı mı? 2024 yılı TBMM gündemi ve son bilgiler şu şekilde:

2024 yılının gelmesi ile birlikte meclis, yoğun çalışmalarına devam edecek. Özellikle yerel seçimler öncesi toplumun beklentilerinin çoğunun hayata geçirilmesi planlanırken ilk düzenlemeler, toplumsal düzenbi ilgilendiriyor.

Gelen bilgilere göre TBMM'ye İçişleri Bakanlığı'nın düzenlemesi gelecek. Gelecek düzenleme ile silah taşımanın cezası artırılacak. Ruhsatsız taşıma suçlarında tutuklama olacak. Öte yandan tetik, namlu, iğne gibi silahı oluşturan parçaların ayrı halde yakalanması durumunda bu, bütün olarak değerlendirilecek ve suç kapsamına alınacak.

Meclise gelecek diğer düzenleme yeni yargı paketi olacak.

Yeni yılda hazırlıkları devam eden Yeni Yargı Paketi meclis gündemine gelecek. 60'tan fazla maddeden olıuşacak teklifle kanun yollarına başvuru sürelerinin artırılması, belirli bir kıdeme erişmiş hukukçuların sınavsız şekilde ara bulucu yapılması söz konusu olacak.

TORBA TEKLİF GELECEK

Bu tekliflerin yanı sıra yeni yılın ilk gündem maddelerinden biri torba kanun teklifi olacak. Söz konusu teklif ile emekli aylıklarında iyileştirme olacak. Bu kapsamda en düşük emekli maaşı artırılacak. İşverene asgari ücret desteğinin 700 liraya çıkarılması da bu kanun kapsamında olacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI DÜZENLEMESİ

Bir diğer teklis ise Sağlık Bakanlığı'nı ilgilendirecek. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak düzenleme ile üniversite hastanelerinden Sağlık Bakanlığı hastanelerine geçen akademik personellerin hak kayıplarının önüne geçilecek.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (7)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 5 Ay Önce
belediye şirketinde çalışanlar unutuluyor.. kadro.!!
Ziyaretçi 5 Ay Önce
Daha halâ #Belediye ve taşören leri oyaliyorlar dalga geçiyorlar ap açık
Ziyaretçi 5 Ay Önce
Yardımcı hizmetler konusunu unutmayın lütfen
Ziyaretçi 5 Ay Önce
Typ kadro istiyoruz
Ziyaretçi 6 Ay Önce
Af bekliyoruz