Son dakika: Staj ve Çıraklık sigortası mağdurlarına MHP'den iyi haber

Son dakika: Staj ve Çıraklık sigortası mağdurlarına MHP'den iyi haber

Staj ve çıraklık sigortası mağdurlarına iyi haber geldi. MHP'den konu ile ilgili son dakika açıklaması geldi.

Emekli Haberleri 8 Kasım 2023 7
Son dakika: Staj ve Çıraklık sigortası mağdurlarına MHP'den iyi haber

Staj ve çıralık mağdurlarına MHP'den destek geldi.

Emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesi çıktı. Düzenlemenin çıkmasından sonra yüz binden fazla staj ve çıraklık sigortası mağduru emekli olamadı. EYT düzenlemesi kapsamına alınmak isteyen bu vatandaşlar, yasa dışında kalırken seçim sürecinde ve seçim sonrasınde birçok ziyaret yapıldı.

Staj ve çıraklık mağdurlarının yaptığı en önemli ziyaretlerden biri de bugün gerçekleşti. MHP'ye düzenlenen ziyarette önemli açıklamalar geldi. Peki staj çıraklık sigortası mağdurlarına emeklilikte son durum nedir?

SOSYAL MEDYA HESABINDAN AÇIKLADI

Milliyetçi Hareket Partisi Eski MYK Üyesi Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, yaptıkları görüşmeden sonra sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı ve desteğini duyurdu.

MHP'nin staj ve çıraklık sigortasına desteğini açıklayan Aycan, şu ifadeleri kullandı:

"Staj var Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu ziyaretimize geldiler, sorunları ile ilgili dosyalarını sundular, sorunlarını konuştuk. Haklı isteklerini bireysel hak açısından ve Ülke ekonomisi açısından destekliyorum. Sigorta başlangıcı Çıraklıkla başlamalıdır"

ŞİMDİ NE OLACAK?

MHP ile yapılan görüşme sonrası gelen bu açıklama, staj ve çıraklık sigortası mağdurlarını sevindirdi. Konunun önümüzdeki dönemlerde meclis gündemine gelmesi için MHP'nin çalışma yapması bekleniyor. Konu ile ilgili çalışma geldiğinde, kanun teklifi meclise geldiğinde finans7 olarak takipçilerimize bildirimle haber vereceğiz. Haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (7)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 25 Gün Önce
MHP daha dün ret oyu verdi
Ziyaretçi 29 Gün Önce
Desteğiniz için Allah razı olsun sizden hakkımızı inşallah alacağız
Ziyaretçi 29 Gün Önce
Çırak olarak çalıştım normal bir işçi gibi iş var deyıp yollamadıklarını bıle biliyorum bolunun gerede ilçesinde deri sanayii de çalıştım esnaf kooperatifinde birde rabbım benım hakkımı onlardan alsın zerre hakkımı helal etmıyorum birde bu şekılde hakkımız yendı haram zıkkım zehır olsun nedıyım başka sövsem günaha gircem …
Ziyaretçi 29 Gün Önce
Belediye şirket işçilerininse kadroya geçirimli hakları olsun biran önce sozde kalmasın lutfenn
Ziyaretçi 29 Gün Önce
Staj ve çıraklık SSK başlangıcı olsun verilenler ssk kartları geçerli olsun
;