Son Dakika: Sigara Zammı Geldi: İşte Sigara Fiyatları Güncel Liste 5 Mayıs 2022

Son Dakika: Sigara Zammı Geldi: İşte Sigara Fiyatları Güncel Liste 5 Mayıs 2022

Son dakika haberi: Sigara fiyatlarına bugünden itibaren yüksek bir zam geldi. Paket fiyatına 2 liralık zam geldi.

Ekonomi 05.5.2022 08:50 5
Son Dakika: Sigara Zammı Geldi: İşte Sigara Fiyatları Güncel Liste 5 Mayıs 2022

Son dakika haberi: Sigara fiyatlarına yüksek zam geldi.

Sigara tiryakilerini üzen son dakika haberi geldi. Yapılan son dakika açıklamasında 5 Mayıs 2022 tarihindne itibaren bazı sigaralara yüksek oranda zam yapıldığına yer verildi. Phılıp Morris grubunda bulunan sigara ürünlerine gelen zam ile ilgili yayımlanan listeye baktığımızda sigara fiyatlarına beklenenden yüksek zam yapıldığı görüldü.

TÜTÜNDE ÖTV DEĞİŞMİŞTİ

Tütün ürünlerinde ÖTV oranı geçtiğimiz ay yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile değişmiş ve artırılmıştı. Arttırılan ÖTV oranı fiyatlara yansımaya başladı. 

1 PAKET SİGARADA KAÇ DAL VERGİ?

1 paket sigara için devletin aldığı vergi miktarı için şu şekilde bir hesaplama yapıldı:

Bir pakette 20 tene sigara var. 1 tanesi sigarayı alana 1 tanesi arkadaşa 1 tanesi firmaya 17 tanesi ise vergiye.

ZAM GELDİ

Gelen son dakika bilgisine göre bugündne itibaren Phılıp Morris grubundaki sigaraların daha pahalıya satılacağı görüldü. Yayımlanan listeye baktığımızda 25 liraya satılan sarmalık kıyılmış tütünün 25 liradan 40 liraya zamlandığı görüldü. Daha önceki listede 25 liraya satılan sigaranın fiyatına 2 lira zam geldi ve artık 27 liradan satılıyor. 26 liradan satılan diğer paketin ise fiyatı 28, 27 liraya satılanın yeni fiyatı ise 29 lira oldu. 27.50 TL 'ye satılan paketin fiyatı 29.50 TL, 26.50 TL'ye satılan paketin fiyatı ise 28.50 TL'ye çıktı. 25 liraya satılan bir diğer marka 27 lira olurken 24 liraya satılan sigara da 26 liraya çıktı. 23 .50 TL'ye satılan ise 25.50 TL oldu. 

2 LİRA ZAM

Listeye baktığımızda fiyatların 2 lira zamlandığı görüldü. 

Not: Basın yayın kuralalrı gereği sigaraların isimleri verilmiyor. Bu nedenle sigara markaları haberimizde yer almıyor. Ancak tiryakiler anlamıştır :)

Yorumlar (5)

Seç

Ziyaretçi 18 Gün Önce
Gitmene çok az kaldı. Ben sıgara kullanmıyorum yalnız kimsenin keyfine karışamam karışılmamalı. Bizim halkımız bu kafayla giderse kimse daha çekemeyeceğimiz nice geçim sıkıntılarına maruz kalacağız. Şu seçim gelsin artık.
Ziyaretçi 18 Gün Önce
şu seçim artık gelmeli yeter istemiyoruz erdoğan istemiyoruz git yapıştın gitmiyor sun soyup soğana çevirdin ülkeyi yeter evde verdin
Ziyaretçi 18 Gün Önce
insanların zafiyetinden yararlanıp zam yapiyolar yazık gercekten çok yazık
Ziyaretçi 18 Gün Önce
Ver mehteri... yolcusunuz..ne yaparsan seçime kdr yaparsın sonra bohcani toplar gidersin
Ziyaretçi 18 Gün Önce
Daha tatlı daha tatlı 🤣🤣