Son dakika: Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekimi duyurusu ve kura takvimi açıklandı

Son dakika: Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekimi duyurusu ve kura takvimi açıklandı

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı 10 bin 900 işçi alımı hakkında son dakika açıklaması yaptı ve kura çekimi takvimini duyurdu.

İşçi Alımı 24 Nisan 2023 18:07 12
Son dakika: Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekimi duyurusu ve kura takvimi açıklandı

Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekimi hakkında son dakika açıklaması geldi.

Sağlık Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve 10 bin 900 işçi alımı jura çekimi takvimine, kura çekimi sonucunun ne zaman açıklanacağına yer verildi. Bakanlık resmi internet adresi üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"T.C. Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerine 4857 sayılı İş Kanunu ile mezkûr Kanuna dayanılarak çıkarılan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca 10.900 sürekli işçi alımı için 22/03/2023 – 27/03/2023 tarihleri arasında İŞKUR tarafından il ve meslek bazında başvurular alınmış ve Bakanlığımıza bildirilmiştir.

İşe alınacak sürekli işçiler, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin geçici 10 uncu maddesi hükmüne göre öncelikliler de dâhil olmak üzere İŞKUR tarafından bildirilen başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı (ilan edilen kadro sayısı) kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday sınava tabi tutulmaksızın Bakanlığımızca doğrudan noter kurası ile belirlenecektir.

İl ve mesleklere göre ilan edilen kadro sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday için kura ile yerleştirme işlemi, Türkiye Noterler Birliği çekiliş programı ile noter huzurunda 25-26 Nisan 2023 tarihlerinde Bakanlığımız Bilkent Yerleşkesinde gerçekleşecektir.

Kura çekilişi Bakanlığımız YouTube kanalı üzerinden (https://www.youtube.com/user/SaglikBakanligi) canlı olarak yayınlanacağından, kuraya katılımcı alınmayacaktır"

Kadın erkek, kuraya katılacak adaylar bu sayfada >  TIKLA TAKİP ET

SALI GÜNÜ KURA ÇEKİMİ YAPILACAK İLLER

 25 Nisan 2023 (Salı) günü kura çekilişi yapılacak olan iller:

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir. (Kura çekilişi saat 10:00’da Adana ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Kırşehir ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

ÇARŞAMBA GÜNÜ KURA ÇEKİMİ YAPILACAK İLLER

 26 Nisan 2023 (Çarşamba) günü kura çekilişi yapılacak olan iller:

Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce. (Kura çekilişi saat 10:00’da Kocaeli ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Düzce ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

KURA ÇEKİMİ SONUCU İSİM LİSTESİ

Kura çekiminin sonuçları hakkında, "Kura sonuçları aynı gün saat 22:00’den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr  internet adresinden ilan edilecektir. Kura çekilişi illerin trafik koduna göre sıralı şekilde, her bir il ve meslek için ayrı ayrı yapılacaktır" denildi.

Sonuçlar açıklanınca haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (12)

Seç


Ziyaretçi 2 Ay Önce
Nihai listede adım var fakat sonuçlar içinde kayıt bulunamamıştır diyor sebebi ne olabilir ?(İstanbul)
Ziyaretçi 2 Ay Önce
Nereden takıp edicez kurada ismimiz cıkp cıkmadını
Ziyaretçi 2 Ay Önce
nihai aday listesinde adı geçenler kuraya katılacak ismim yok diye korkmayın
Ziyaretçi 2 Ay Önce
Yozgat yok mu
Ziyaretçi 2 Ay Önce
Aynen ya bende de aynı şekilde yazıyor başvuru yaptım nihai liste yayınlanmıştı şuan da görünmüyor