Son dakika: Saffet Sancaklı'nın MHP'den istifası istendi (Neden istifası istendi, ne dedi?)
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Saffet Sancaklı'nın MHP'den istifası istendi (Neden istifası istendi, ne dedi?)

Son dakika haberi geldi: MHP'den gelen açıklamada Saffet Sancaklı'nın MHP'den istifasının istendiğine yer verildi.

Siyaset 9 Ara 2023 18:29 0
Son dakika: Saffet Sancaklı'nın MHP'den istifası istendi (Neden istifası istendi, ne dedi?)

Son dakika: Saffet Sancaklı'nın istifası istendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın bir son dakika açıklamasında bulundu ve Saffet Sancaklı'nın partiden istifasının istendiğini söyledi. Yalçın X hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifası istenmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

SAFFET SANCAKLI'DAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI GELDİ

MHP'de 25, 26, 27. ve 28. dönem milletvekilliği görevini yapan Sancaklı sosyal medya hesabından bugün yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Bugün bir takım taraflı medya organlarında, söylemediğim sözler üzerinden tamamen yalanlarla Cumhur İttifakına karşı yapılan olumsuz algı operasyonlarını büyük bir şaşkınlıkla takip ettim.

Yalan ve maksatlı haberleri yapanlarla Türk adaleti önünde hesaplaşacağımı da özellikle belirtmek isterim.

Dün olduğu gibi bugün de Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin emrinde olduğumu, Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve Cumhur İttifakı’nın başarısı için büyük bir özveriyle çalışmaya devam ettiğimi belirtmek isterim.
Cumhur İttifakı’nın başarılarını çekemeyenler, Türk ve Türkiye Yüzyılı hedefine set çekmeye çalışanlar bilsinler ki; Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin ifade ettikleri gibi “Türkiye 31 Mart seçimlerinde bir kez daha al bayrakta buluşacak, Türk milleti Cumhur İttifakı’nda uzlaşacak. MHP ve Cumhur İttifakı 31 Mart seçimlerine damga vuracaktır" 

Kamuoyuna saygılarımla sunarım"

SAFFET SANCAKLI NE DEDİ?

Saffet Sancaklı'nın Sakarya'da bir belediyenin MHP'ye verilmesi gerektiğini, eğer verilmezse Sakarya'da çalışma yapmayacağını söylediği iddia edilmişti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'nın, yeni dönemde Kocaeli'de MHP'ye en az bir belediye verilmesi gerektiğine ilişkin açıklamasıyla ilgili, "Futbol hayatında 3 büyük kulüpte oynama geleneğini siyasette de mi sürdürmek istiyor? Tercih kendisinindir.”

Sancaklı şunları söylemişti: "Bu dönem MHP’ye en azından bir belediye vermezlerse, beni seçim sürecinde ve seçim çalışmalarında Kocaeli’de göremezler. Tabanımız bunu anlar. Bunu çok iyi anlayacak olan teşkilatlarımız emin olun sahada olmayacaktır. Cumhur ittifakı Kocaeli’de en az 4-5 belediyeyi kaybeder. Bu sefer umdukları gibi olmaz"

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden haberdar olmak için finans7.com'u takipte kalın.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç