Son Dakika: Putin'e Suikast Girişimi İddiası İşte Detaylar

Son Dakika: Putin'e Suikast Girişimi İddiası İşte Detaylar

Son dakika haberi: Rusya Devlet Başkanı Putin'e suikast girişiminde bulunulduğu iddia edildi.

Dünya 14 Eylül 2022 22:28 0
Son Dakika: Putin'e Suikast Girişimi İddiası İşte Detaylar

Son dakika haberi: Rusya Devlet Başkanı Putin'e sukast girişimi.

Rusya'dan son dakika haberi geldi. Gelen bilgilere göre Rusya Devlet Başkanı Putin'in aracına bombalı düzenek kurulduğu, ancak Putin'in araçta olmadığı bu nedenle suikast girişimini başarısız olduğu bildirildi. The Sun Gazetesi'nin Kremlin'e dayandırdığı bilgiye göz attığımızda suikast girişiminin bir bombalı düzenekle yapılmasının planlandığı ve bu düzeneğin araca yerleştirildiği bildirildi. 

Putin'in limuzini, o zarar görmeden güvenli bir yere götürüldü. Bölgeden gelen son dakika bilgilerine göre çok sayıda tutuklama olduğu bildiriliyor.

General GVR Telegram kanalına göre, 69 yaşındaki bir kişinin hareketleri hakkında gizli bilgilerin ele geçirildiği iddiaları üzerine bazı korumalarının ortadan kaybolduğu bildirildi.

Kremlin karşıtı kanal, Putin'in güvenlik korkuları arasında yemyeşil bir konvoyda resmi konutuna geri döndüğünü iddia ediyor.

"Yedek" konvoyun beş zırhlı araçtan oluştuğu belirtiliyor.

Olası suikast girişiminin ne zaman gerçekleştiği belli değil ve iddiayı doğrulamak hemen mümkün değil.

Kanal şunları söyledi: "Birkaç kilometre ötede, ilk refakat arabası bir ambulans tarafından engellendi, ve ikinci eskort arabası ani bir engel nedeniyle durmadan ve dolambaçlı yoldan gitti. engelin."

Putin'in arabasında “sol ön tekerlekten yüksek bir patlamanın ardından yoğun bir duman çıktığı” iddia ediliyor.

SVR Generali, Putin'in arabasının “kontrol sorunlarına rağmen” evinin güvenliğine ulaşmak için saldırı mahallinden çıktığını iddia etti.

"Daha sonra, ilk arabayı konvoydan engelleyen ambulansı sürerken bir adamın cesedi bulundu."

Yorumlar (0)

Seç