Son Dakika: Pınar Gültekin Davasında Yeni Gelişme...İstinaf Mahkemesine Taşınacak!

Son Dakika: Pınar Gültekin Davasında Yeni Gelişme...İstinaf Mahkemesine Taşınacak!

Pınar Gültekin davasında yeni gelişme: İstinaf mahkemesine taşınacak...

Haberler 21.6.2022 18:17 0
Son Dakika: Pınar Gültekin Davasında Yeni Gelişme...İstinaf Mahkemesine Taşınacak!

Pınar Gültekin davasında yeni gelişme: İstinaf mahkemesine taşınacak...

Gelen son dakika bilgisine göre; Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, Pınar Gültekin davasında Cemal Metin Avcı'nın hapis cezasının 23 yıla düşürülmesi ve kardeşi Mer Avcı'nın beraat kararının İstinaf Mahkemesine taşınacağını açıkladı.

Üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i vahşice katleden şahsın alacağı ceza, Türkiye'nin sonucunu merakla beklediği konular arasında yer alıyor.

Genç kadını boğduktan sonra cesedini varile koyup yakan ve üzerine beton döken cani, Cemal Metin Avcı'ya, ilk olarak ağırlaştırılmış müebbet verilse de, ardından 'haksız tahrik' uygulandı.

Cezası 23 yıla düşürülen katil zanlısı için tepki yağarken, Pınar Gültekin'in ailesi ve Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı istinaf mahkemesi nezdinde itiraza hazırlanıyor.

"KARARIN BOZULMASI İÇİN İSTİNAF YOLUNA GİDİLECEKTİR"

Cemal Metin Avcı için verilen 23 yıl hapis kararına itiraz edecek Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, Müddeti Muhafaza Talebinde, “Usul ve yasaya aykırı hususları içermesi nedeniyle Muğla 3’üncü ağır Ceza Mahkemesinin 20/06/2022 gün ve 20 Haziran 2020/230 esas ve2020/214 sayılı kararın bozulması için istinaf yoluna gidilecektir. İstinaf layihamızı hazırlamak için gerekçeli kararın Başsavcılığımıza tebliği kamu adına talep olunur” denildi.

"MAHKEMENİN ADALETTEN UZAK OLDUĞUNU DURUŞMA TUTANAKLARINA GEÇİRDİK"

Karara itiraz edecek olan Pınar Gültekin’in aile avukatı Rezan Epözdemir de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Birçok duruşmada ve nihai olarak da dünkü duruşmada, müvekkiller ve biz mahkemenin adalet dağıtmaktan uzak olduğu, hakkaniyeti tesis edemeyeceği ve tarafsız olmadığını vurguladık ve duruşma tutanaklarına geçirdik. Pınar Gültekin ile ilgili hukuk garabeti mahiyetindeki bu karara bugün itibariyle hem katılan vekili olarak biz, hem de esas hakkındaki mütalaasında tüm sanıkların cezalandırılmasını talep eden Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı istinaf mahkemesi nezdinde itiraz etti.

"ADALETİN TECELLİ EDECEĞİNİ UMUT EDİYORUZ"

Yargılamanın safahati sırasında, mahkemenin tarafsızlığına halel geldiğinden bahisle üç defa reddi hakim istedik, tamamı reddedildi, itiraz ettik, itirazlarımız reddedildi. Mahkeme sürecinde mahkeme heyeti hakkında HSK’ya şikayet dilekçesi verdik, hiçbir tasarrufta bulunulmadı. Hukuk devletinin gereği olarak hak arama özgürlüğümüzü sonuna kadar kullanacağız, hukuki dayanaktan yoksun ve mesnetsiz olan bu kararın kanun yolu aşamalarında düzeleceği ve adaletin tecelli edeceğini umut ediyoruz” dedi.

Yorumlar (0)

Seç