Son dakika: Pentagon, düşürülen UFO ve uzaylılar ile ilgili açıklama yapacak
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Pentagon, düşürülen UFO ve uzaylılar ile ilgili açıklama yapacak

Son dakika haberi: Pentagon UFO ile ilgili bir basın açıklaması yapacağını açıkladı. İşte gelen son dakika açıklaması.

Dünya 13 Şubat 2023 08:13 0
Son dakika: Pentagon, düşürülen UFO ve uzaylılar ile ilgili açıklama yapacak

Flaş haber: Pentagon , düşürülen UFO ile ilgili açıklama yapacak.

Son dakika haberi Amerika'dan geldi. Amerika Birleşik Devletleri'nden gelen son dakika bilgilerine göre bölgede bir ufo düşürüldüğüne yer verildi. Açıklamada kısa süre sonra Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı Pentagon'un bir basın toplantısı düzenleyeceği ve düzenlenen basın toplantısında düşürülen UFO'ya ilişkin bilgilerin paylaşılacağına yer verildi.

Pentagon Sözcüsü Tuğgeneral Patrick Ryder, yaptığı yazılı açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden'ın talimatı üzerine söz konusu cismin bir ABD F-16'sı tarafından düşürüldüğünü bildirdi.

Cismin 20 bin fit irtifada uçtuğunu belirten Ryder, "Rotası ve irtifası sivil havacılık için bir tehlike olabileceği de dahil olmak üzere bu cisim endişelere yol açtı." ifadelerini kullandı.

Ryder, cismin vurulduğu yerin hem karada olası hasarın önüne geçmek hem de cismin kalıntılarını toplanmasının kolaylaştırmak için seçildiğini belirtti.

Michican Temsilcisi Cumhuriyetçi Jack Bergman, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Büyük Göller Bölgesindeki operasyonlar konusunda Savunma Bakanlığı (Pentagon) benimle iletişime geçti. ABD ordusu Huron Gölü üzerinde yeni bir cismi indirdi." ifadelerini kullandı.

Sözcü, şunları kaydetti:

"Kuzey Amerika Hava Savunma Komutanlığı (NORAD), cismi pazar sabahı tespit etti, görsel ve radar takibini sürdürdü. Uçuş rotası ve radar verilerine dayanarak, bu cismin, Montana'daki hassas savunma bölgelerinin üzerinde alınan radar sinyaline makul bir şekilde uyumlu olduğunu söyleyebiliriz. Yerdeki herhangi bir şeye yönelik kinetik bir askeri tehdit olarak değerlendirmedik ancak güvenli bir uçuş tehlikesi ve potansiyel gözetleme yetenekleri nedeniyle bir tehdit olarak değerlendirdik."

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç