Son Dakika: Özgür Demirtaş'tan Çok Önemli Kripto Para Yorumu

Son Dakika: Özgür Demirtaş'tan Çok Önemli Kripto Para Yorumu

Prof. Dr. Özgür Demirtaş'tan kripto paralarla ilgili son dakika açıklaması geldi. Demirtaş , kripto paraların yüzde 90-95'inin çöp olacağını söyledi.

Kripto Paralar 4 Kasım 2022 15:07 0
Son Dakika: Özgür Demirtaş'tan Çok Önemli Kripto Para Yorumu

Özgür Demirtaş'tan kripto para yorumu.

Ünlü Ekonomist Özgür Demirtaş Twitter adresi üzerinden yaptığı son dakika açıklamasında dünkü dolar endkesi hakkında yaptığı yorumu değerlendirdi. Demirtaş açıklamasında yaptığı yorumun yanlış anlaşıldığını söyleyerek dolar endeksi hakkında detaylara yer verdi. Demirtaş yaptığı açıklamada kripto paralarla ilgili de çok önemli ifadeler kullandı.

DOLAR HAKKINDA NE DEMİŞTİ?

Dün Twitter adresi üzerinden açıklama yapan Demirtaş, dolar endeksi hakkında, "Tahminimi yazayım: Dolar Endeksi denen endeks 2000'li yıllardaki rekorunu KIRACAK..." 

Demirtaş açıklamasında , "1) Sevgili Arkadaşlar, Dolar endeksi twitim hakkında (özellikle Kriptocu arkadaşlar) çok yazılmış. Ben de size daha detaylı yazmak istiyorum. Ülkemizde Finansal okur yazarlık az olduğu için Dolar endeksini, Dolar/TL ile karıştıranlar var." ifadelerini kullandı ve şu değerlendirmelerde bulundu:

"2) Dolar endeksi Doların, Euro-Pound-Yen-Franc-Krona ve Kanada Dolarına karşı ağırlıklı ortalama değeridir. Son zamanlarda çok arttı bu endeks. Yani Dolar bu para birimleri karşısında değerlendi. 2000’li yıllarda 119-120 li seviyeleri görmüştü.

3) Yine o seviyelere yaklaşıp kırabilir dediğim zaman RİSKLİ varlıklara yatırım yapanlar haliyle korkmuşlar. Ama korkmaya gerek yok. ÇÜNKÜ: Dolar endeksi bu kadar yükseldi evet ama zamanı geldiği zaman da düşmeye başlayacak. ABD sürekli faiz arttıracak değil.

4) Bu endeks 2000’lerdeki seviyelerine yaklaşıp, ya da Kırıp, enflasyon üzerinde gerekli baskıyı oluşturduktan sonra elbet birgün dönecek. SABIR lütfen

KRİPTO PARA YORUMU: YÜZDE 90-95'İ ÇÖP OLACAK

5) Bir de son not: RİSKLİ varlık demek adı üstünde RİSKLİ demek… Kripto paraların her zaman dediğim gibi %90-95’i de ÇÖP olacak. Önemli olan Blockchain devrimini doğru yansıtan yatırımlarda olmak."

Yorumlar (0)

Seç