Son dakika: Okullara KPSS'siz 4500 temizlik personeli alımı ilanı geldi: İşte işkur TYP başvuru ekranı numarası

Son dakika: Okullara KPSS'siz 4500 temizlik personeli alımı ilanı geldi: İşte işkur TYP başvuru ekranı numarası

Son dakika haberi: 81 ilde okullara temizlik personeli alımı için yeni ilanlar geldi. 7 şehre 4500 temizlik işçisi alımı yapılacak.

TYP 21 Ocak 2023 00:32 17
Son dakika: Okullara KPSS'siz 4500 temizlik personeli alımı ilanı geldi: İşte işkur TYP başvuru ekranı numarası

Son dakika haberi Okullara KPSS'siz temizlik personeli alımı başladı.

İŞKur üzerinden son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada KPSS şartı olmadan TYP kapsamında okullara temizlik personeli alımı yapılacağına yer verildi. Okullara yapılacak alım için yayımlanan ilanlar Finans7.com'da.

TYP NEDİR?

TYP nedir sorusunun cevabına İŞKUR şu şekilde yer verdi: "Toplum Yararına Programlar; afet, salgın, acil durum dönemlerinde ve diğer mücbir sebeplerde kamu hizmetlerinin desteklenmesi yoluyla özel politika gerektiren gruplar başta olmak üzere işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engellemek ve bu kişilere geçici gelir desteği sağlamak üzere aktif işgücü hizmetleri kapsamında İŞKUR ile kamu kurum ve kuruluşları işbirliğinde düzenlenen programlardır"

MAAŞ NE KADAR?

Her bir katılımcıya, 22/05/2003 tarihli ve 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen günlük asgari ücret miktarının katılım sağlanan gün sayısı ile çarpımı sonucu bulunan tutar kadar ödeme yapılır. 2023 yılı için 8 bin 507 TL maaş verilecek.

TYP UYGULAMA SÜRESİ KAÇ AYDIR?

TYP uygulama süresi, her bir program için en fazla 6 aydır. Okullara 4.5 aylık alım yapılacak.

TYP’DE HAFTALIK YARARLANMA SÜRESİ NE KADARDIR?

TYP’de haftalık yararlanma süresi kırk beş saattir.

TYP BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Toplam Yararına Program kapsamında yapılacak işçi alımına başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Kuruma kayıtlı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,

Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere Adres Kayıt Sistemine (AKS) göre aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilmektedir.

AKS’ye göre aynı adreste oturanların, gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin net tutarının bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’den yararlanamamaktadır.

TYP’den bir kişi hayatı boyunca 27/09/2017 tarihinden sonraki yararlanmaları da dikkate alınarak en fazla 9 ay süreyle yararlanabilir.

ALIM YAPAN İLLER

İŞKUR sayfasında yayınlanan personel alımında iller şu şekilde:

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

İlana başvuruları aşağıdaki videoda uygulamalı şekilde anlattık:

Kadın erkek adaylar bu sayfada >>> TIKLA TAKİP ET

DİĞER İLLERE ALIM

Bu illerin dışındaki illere de personel alımı yapılacak. 81 şehre yapılacak alım için ilanlar geldikçe finans7.com'da olacak. Haberdar olmak için TIKLA İNDİR

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (17)

Seç


Ziyaretçi 16 Gün Önce
Yozgat'ta iş sahası yok Yozgat'ta iş yok ağırlığı Yozgat'ta yapın çünkü Türkiye'nin tam ortasındayız hiç bir gelişen yeri yok önce iş lazım bu yozgatta
Ziyaretçi 17 Gün Önce
Batman sason da da. Alim yapilsin çok işsis var
Ziyaretçi 18 Gün Önce
Güvenlik görevlisi almama derdiniz nedir Allah rızası için alın işte işsizler bir nebze rahatlasın her yere ve torpil olmadanda almiyorlar torpili olmayan ne yapsın ölsünmü
Ziyaretçi 18 Gün Önce
Balikesir acilicakmi
Ziyaretçi 18 Gün Önce
Adana bizide duyun