Son dakika müjde geldi: Emekliye seyyanen maaş zammı erken alındı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika müjde geldi: Emekliye seyyanen maaş zammı erken alındı

Son dakika haberi geldi: Çalışma Bakanı yaptığı açıklamada emekliye ek maaş zammının Ekim ayında meclise geleceğini söyledi.

Emekli Haberleri 12 Ağu 2023 18:30 3
Son dakika müjde geldi: Emekliye seyyanen maaş zammı erken alındı

Son dakika haberi: Emekli maaş zammı için Bakan açıklama yaptı.

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilere yapılacak maaş zammı için yeni bir tarih verdi.

Bilindiği üzere emekli maaşlarına Temmuz ayında yüzde 25 zam geldi. Gelen zam ile birlikte kök maaşı 7 bin 500 liranın altında kalan emekliler, Temmuz'dan sonra yine 7 bin 500 lira maaş almaya devam etti. Bu da ciddi tepkilere neden oldu. Emekliler 7 bin 500 lira olan emekli maaşının hiçbir şeye yetmediğini ve seyyanen maaş zammının gelmesini talep ediyor.

Bu konuda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den de çağrı gelmiş ve memurlara gelen 8 bin 77 liralık ek zammın emeklilere de gelmesi gerektiğini söyledi.

Geçen hafta Cumhurbaşanı Erdoğan yaptığı açıklamada emekli zammı için sene sonunu işaret etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan konu ile ilgili yaptığı son dakika açıklamasında, "Asgari ücret ve emekli maaşlarıyla ilgili bir huzursuzluk ortaya çıktı. Kamu işçisi, memuru nasıl ortada bırakmadıysak çalışanından emeklisine hiç kimsenin mağduriyetinin kalıcı olmasına rıza göstermeyiz. Kendini mağdur hisseden tüm kesimlerin gönlünü mutlaka alacağız. Bunu da çok gecikmeden yılbaşı civarı neticeye ulaştırmayı bekliyoruz" demişti.

BAKAN IŞIKHAN AÇIKLADI: EMEKLİ MAAŞ ZAMMI ERKENE ALINDI

Bu konuda bir son dakika açıklaması daha geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan yaptığı açıklamada emeklilerin mağduriyetini gördüklerini ve Ekim ayında meclisin açılması ile birlikte emekli maaş zammını hızlıca meclise getireceklerini söyledi. Bakan yaptığı açıklamada, "Meclis açılır açılmaz talimat verdik. Çözeceğiz. Çok rahat olun. Talimatı verdik" dedi.

İşte o açıklama:

Bakan Işıkhan bu açıklamasında emekli maaş zammının Ekim ayında meclise geleceğini ve kısa sürede ek zammın yapılacağını söyledi.

MECLİSİN AÇILMA TARİHİ BELLİ OLDU

TBMM 1 Ekim tarihinde açılacak. Meclis açıldığında, emekli zammı ve torba yasa geldiğinde bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7.com mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (3)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 10 Ay Önce
ekimde yapmasınlar temmuzdan itibaren geçerli olması gerekir verselerde niyetleri bileli oldu seçimden sonra ya geri alırlar yada bidahaki seçime kadar %5.%5 vererek giderler güven bitti onlara
Ziyaretçi 10 Ay Önce
İnşallah dul ve yetim maaşlarında dahildir bu sefer gelicek olan seyahen zamma inşallah
Ziyaretçi 10 Ay Önce
ya emekliye yapacağınız zammı konuşmak yerine ekonomiye çözüm bulun. fahiş fiyat artışına dur deyin. bazı fırsatçılar aç gözlüler doyduktan sonra aldığınız önlemler hiçbir işe yaramıyor . Bu saatten sonra ağzınızla kuş tutsanız AKP seçmeni olduğum halde size hanemden tek bir oy dahi vermeyeceğim. Bu konuda çok netim. yaptığınız hiçbir işte adalet yok. hak hukuk tanımıyorsunuz.