Son Dakika: MHP'den Taşerona Kadro ve Belediye Şirket İşçilerine Maaş Zammı Hamlesi 2022
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son Dakika: MHP'den Taşerona Kadro ve Belediye Şirket İşçilerine Maaş Zammı Hamlesi 2022

Milliyetçi Hareket Partisi'nden belediye şirket işçilerine maaş zammı ve diğer işçilere kadro için son dakika açıklaması geldi.

Çalışma Hayatı 27 Ekim 2022 23:42 2
Son Dakika: MHP'den Taşerona Kadro ve Belediye Şirket İşçilerine Maaş Zammı Hamlesi 2022

MHP'den belediye şirket işçilerine ve taşeron işçilere maaş zammı adımı.

Milliyetçi Hareket Partisi'nden son dakika açıklaması geldi. MHP'li Sefer Aycan yaptığı son dakika açıklamasında belediye şirket işçilerine ve taşeron işçilere geçici işçilere kadro konusunda dikkat çeken ifadeler kullandı.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan yaptığı açıklamada kamu kuruluşlarında çalışmakta olan ve pozisyon farklılıkları olan işçilerin olduğunu, işçilerin , geçici işçilerin , taşeron işçilerin maaşlarında farklılık olduğunu ve bunun düzeltilmesi gerektiğini söyledi.

"Sayın Başkan, kamu kuruluşlarında çalışan personel arasında pozisyon farklılıkları vardır." diyerek açıkalmasına başlayan Aycan, açıklamasına şu şekilde devam etti: "Kamu kuruluşlarında işçi, geçici işçi ve taşeron çalışanı olarak çalışanlar da bulunmaktadır. Özellikle Karayollarında, orman işletmelerinde, kamu sağlık kuruluşlarında ve belediyelerde geçici işçi veya taşeron çalışanı olan kişiler ile diğer çalışanlar arasında ücret ve özlük hakları bakımından farklılıklar vardır. Aynı işi yapmalarına rağmen daha düşük ücret almaktadırlar ve özlük hakları bakımından da mağdur durumdadırlar. Kamu kuruluşlarında bu farklılığın giderilmesinde çalışma hayatı açısından fayda vardır. Geçici işçilerin daimi statüye geçirilmesi, kadro verilmesi çalışanların beklentileridir. Ayrıca bu kuruluşlarda daimi statüye işçi alınırken mevcut geçici işçilere öncelik verilmesi de uygun olacaktır."

Siz hangi kurumda kadro ve maaş düzenlemesi bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (2)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 2 Yıl Önce
belediye şirketlerine kadro istiyoruz, belediye şirket işçileri zor durumda
Ziyaretçi 2 Yıl Önce
Belediye işçileri kandirildi ve aldatildi kadro istiyoruz belediyenin bünyesinde belediye çalışanları olmak istiyoruz