Son dakika: Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, görevden affını istedi (Neden?)
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, görevden affını istedi (Neden?)

Son dakika haberi: Hafize Gaye Erkan Merkez Bankası Başkanlığı görevinden affını istedi.

Ekonomi 2 Şubat 2024 22:56 7
Son dakika: Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, görevden affını istedi (Neden?)

Son dakika: Hafize Gaye Erkan görevden affını istedi.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, X hesabı üzerinden yaptığı son dakika açıklamasında şşunları söyledi:

Kamuoyunun malumu olduğu üzere 8 Haziran 2023 tarihinden bu yana Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığı görevini sürdürmekteyim.

Her bir karış toprağı için bedel ödenmiş bu topraklarda doğmuş, büyümüş, eğitim görmüş bir vatan evladı olarak, bu kutsal görev şahsıma tevdi edildiğinde kişisel koşullarımı hiç önemsemeden ülkeme geldim ve görevimin başına geçtim. O dönemde de daha yaşını doldurmamış bir evladın annesi olarak böyle yoğun bir görevi sürdürmenin zorluklarının elbette farkındaydım. Devletimize ve milletimize hizmet edebilmek adına bugüne kadar yorulmadan gece gündüz görevimin başında yer aldım. Gelinen noktada ekonomi programımız meyvelerini vermeye başlamıştır. Rezervlerimizdeki artış, ekonomik veriler ile enflasyonun ana eğilimine dair göstergeler bu başarının kanıtıdır.

Tüm bu olumlu gelişmelere karşın kamuoyunun malumu olduğu üzere son dönemde şahsıma yönelik büyük bir itibar suikasti kampanyası düzenlenmiştir. Bu süreçten ailem ve dahası henüz bir buçuk yaşına bile girmemiş günahsız evladımın daha fazla etkilenmemesi için, Sayın Cumhurbaşkanımızdan ilk günden beri şerefle yürüttüğüm görevimden affımı talep etmiş bulunuyorum.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın ilk kadın başkanı olma gururunu yaşamama vesile olan Sayın Hazine ve Maliye Bakanımıza ve yaklaşık 9 aydır bu görevi beraber sürdürdüğüm, gece gündüz demeden her biri büyük bir özveriyle çalışan mesai arkadaşlarıma teşekkürü bir borç biliyorum. 

Hasseten Amerika’da özel sektörde geçen 22 yıllık yöneticilik ve bankacılık tecrübemden sonra, evladıma da bırakacağım en büyük miras olan ülkeme ve milletime hizmet etme imkanını bana sunan ve görev sürem boyunca desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza şükran ve minnetlerimi arz ediyorum.

Saygılarımla.

Yorumlar (7)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 30 Gün Önce
Ne yapalım yani, çok büyük hizmetlef yaptın, ağlayıp gözden olamam kusura bakma, bende 32 yıl dağlarda terörle mücadele ettim. Ama devletin üvey evladıyım, yani memur emeklisiyim.
Ziyaretçi 31 Gün Önce
pazartesi yandı piyasalar
Ziyaretçi 31 Gün Önce
vergiler sayesinde hazine doluyor abla bişey yapmana gerek yok yani
Ziyaretçi 31 Gün Önce
sıra mehmette
Ziyaretçi 31 Gün Önce
dolar plutona sert iniş yapacak