Son dakika: Memurlara kira yardımı

Son dakika: Memurlara kira yardımı

Son dakika haberi geldi: Gelen haberde memurlara kira yardımı yapılacağına dair ilk olumlu açıklama geldi. İşte gelen açıklama.

Çalışma Hayatı 4 Kasım 2023 22
Son dakika: Memurlara kira yardımı

Memurlara kira yardımı hakkında açıklama.

2024 ve 2025 yıllarını kapsayan dönem için imzalanan toplu sözleşme görümelerinde Memur Sen'in masaya getirdiği en önemli konulardan biri memurlara kira yardımı oldu. Kamu personellerine ayda 7 bin 600 lira kira yardımı yapılması talep edilmiş, ancak bu madde, toplu sözleşme görüşmelerinde kabul edilen maddeler arasında yer almamıştı.

İYİ HABER GELDİ

Milli Eğitim Bakanlığı görevine geldikten sonra Yusuf Tekin birçok şehirde öğretmenler odası buluşmasına katıldı. Okul okul gezerek öğretmenlerle bir araya gelen Bakan Tekin, burada istenenleri, beklentileri, öğretmenlerin, öğrencilerin taleplerini direkt dinliyor ve bu konularda yapılacaklara ilişkin bilgiler veriyor.

Son olarak bugün İstanbul Rami Kütüphanesi'nde öğretmenler odası buluşması yapıldı. Düzenlenen buluşmada Bakan Tekin önemli mesajlar verdi.

"@TRogretmen" adlı sayfanın son dakika olarak aktardığı bilgilere göre Bakan Yusuf Tekin, memurlara kira yardımı ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Kira desteği tüm kamu personeli için ayrı bi çalışma yürütülüyor  meb olarak destek olmaya çalışıyoruz. Ek dersler konuşuluyor şu an arttırılması talep edildi bakanla konuşuyoruz bütçe ilave ne kadar yük getirecek konuşuyoruz yakında açıklama yapılacak"

Bu açıklamaya baktığımızda AK Parti'nin memurlara kira yardımı üzerinde bir çalışma başlattığı görülüyor. Yakın zamanda konu ile ilgili müjdenin gelmesi bekleniyor. Müjdeden bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Sizce memurlara ayda ne kadar kira yardımı verilmeli? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Yorumlar (22)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 30 Gün Önce
zaten memurlar guzel maas aliyolar normal isciye neden yok
Ziyaretçi 31 Gün Önce
KİRA YARDIMI KİRALARI UÇURUR ASGARÎ ÜCRETLİ VE EMEKLİYE DE EVİ OLMAMAMK ŞARTIYLA YAPILMALI O ZAMAN SAÇMA
Ziyaretçi 31 Gün Önce
Askeri ücretliye emekliye neden hiç yardım yok asıl onların ihtiyacı var 
Ziyaretçi 32 Gün Önce
memurlar hem rahatlar hemde bos vakitleri bol mesaide yapsalar maaslari 50 bini bulur ama asgari ucretli kisiler ne yapacakk
Ziyaretçi 32 Gün Önce
akilli kalkinma partsi
;