Son dakika: Mehmet Yıldırım öldürüldü
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Mehmet Yıldırım öldürüldü

Son dakika: Diyarbakır'ın Lice ilçesinde gerçekleştirilen “BOZDOĞAN-40" Operasyonunda gri kategoride olan Mehmet Yıldırım etkisiz hale getirildi.

Son Dakika 25 Mayıs 2024 1
Son dakika: Mehmet Yıldırım öldürüldü

Son dakika: Mehmet Yıldırım öldürüldü.

Bölücü terör örgütüne yönelik yurt içinde ve yurt dışında operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Gelen son dakika bilgisine göre, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde gerçekleştirilen “BOZDOĞAN-40" Operasyonunda gri kategoride olan Mehmet Yıldırım etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı, Jandarma İstihbarat Başkanlığı, TEM Daire Başkanlığı ve MİT Başkanlığınca yürütülen ortak çalışmalar sonucu operasyon gerçekleştirildiğini belirtti.

Jandarma komando timleri ve güvenlik korucuları ile terörist arasında sıcak temas sağlandığını aktaran Yerlikaya, İçişleri Bakanlığı terörden arananlar listesinde gri kategoride yer alan "Sofi" kod adlı Mehmet Yıldırım'ın çatışmada etkisiz hale getirildiğini kaydetti. Çatışmada bir jandarma üsteğmenin yaralandığı bilgisini veren Yerlikaya, askerin sağlık durumunun iyi olduğunu aktardı.

Bakan Yerlikaya, terörist Yıldırım'ın, 8 güvenlik görevlisinin ve 15 sivil vatandaşın şehit edildiği, 8 güvenlik görevlisinin ve 10 sivil vatandaşın yaralandığı 6 ayrı eylemin faillerinden biri olduğunun tespit edildiğini belirtti.

Operasyonu gerçekleştiren MİT mensupları ile jandarma ve güvenlik korucularını tebrik eden Yerlikaya, "Terör ve onların işbirlikçilerine yönelik operasyonlarımız aralıksız devam edecek" ifadesini kullandı.

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 29 Gün Önce
Emeği geçen herkesin ellerine sağlık Allah her daim yar ve yardımcınız olsun yaralı askerimizede acil şifalar diliyorum hainlerede şunu söylüyorum akıllı olmazsanız mutlaka sarı torbaya gireceksiniz