Son dakika: Mehmet Sefa Akman öldürüldü
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Mehmet Sefa Akman öldürüldü

Son dakika haberi: MİT, PKK'nın Süleymaniye Kuzey Alan sorumlusu Bahoz Zagros kod Mehmet Şefa AKMAN'ı etkisiz hale getirdi.

Son Dakika 26 Ara 2023 0
Son dakika: Mehmet Sefa Akman öldürüldü

Son dakika: Mehmet Sefa Akman öldürüldü.

Bölücü terör örgütüne yönelik yurt içinde ve yurt dışında operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Gelen son dakika bilgisine istihbaratın yerini tespit ettiği PKK/KCK Öz Savunma Birlikleri sözde Süleymaniye Kuzey Alan sorumlusu Bahoz Zagros kod Mehmet Şefa AKMAN'ı nokta operasyon ile etkisiz hale getirildi.

EYLEM HAZIRLIĞI İÇERİSİNDEYDİ

MİT, Süleymaniye'nin kuzey bölgelerinden sözde sorumlu olan ve buradaki faaliyetlerini organize eden Bahoz Zagros kodlu teröristin ülkemize yönelik silahlı eylem hazırlığında olduğunu tespit etti. Hakkında terörden nitelikli aranma kaydı bulunan PKK/KCK mensubu Bahoz Zagros kod Mehmet Şefa AKMAN'ın yeri, MİT'in örgüt içerisindeki ajanları vasıtasıyla öğrenildi.

Terör örgütüne eleman kazandırma ve silahlı-ideolojik eğitim faaliyetlerinde de bulunduğu öğrenilen AKMAN'ın hareket tarzı MİT tarafından adım adım izlendi. Uygun koşulların oluşması ile düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirildi

Bölücü terör örgütüne her alanda darbe vuran MİT, önümüzdeki süreçte de terörün kaynağında imhası politikası çerçevesinde gerek Irak'ta gerekse Suriye'de nokta operasyonlarına devam edeceği mesajını verdi.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç