Son dakika: Meclis gündemi açıklandı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Meclis gündemi açıklandı

Son dakika haberi geldi: Gelen haberde meclis gündemi açıklandı. İşte TBMM'nin yeni dönemde gündemindeki ilk konu.

Haberler 18 Ağu 2023 11:37 40
Son dakika: Meclis gündemi açıklandı

Meclisin ilk gündemi belli oldu.

TBMM'den son dakika haberi geldi. Gelen haberde TBMM'nin yeni dönem gündeminin ne olacağına yer verildi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ yaptığı son dakika açıklamasında meclisin yeni döneminin nasıl geçeceğini, meclis gündeminin ne olacağını değerleneidrdi. 

Dağ yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Meclis açıldığında başörtüsü ve ailenin bütünlüğü ilk gündemimiz olacak. Beyannamede belirttiğimiz hususları uzun ve kısa vadeli olarak takvimlendiriyoruz. Onları teker teker hayata geçireceğiz" dedi. AK Parti Genel Merkezi'nde gazetecilerle buluşan Dağ, AK Parti'nin 22. yılının ana sloganının "AK Parti henüz 22 yaşında, doğrular için hep iş başında"

MHP'NİN İYİ PARTİ'YE ÇAĞRISI

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanlığından İYİ Parti'ye gelen çağrı hakkında açıklama yapan Hamza Dağ, "MHP Genel Başkanı önemli bir çağrıda bulundu. Seçim döneminde sahada özellikle İYİ Parti'nin Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığıyla hem PKK'yla, hem FETÖ'cü kaçakla yapmış oldukları destekten İYİ Parti tabanı ciddi anlamda rahatsız oldu. Biz de gördük, onlar da gördü. İYİ Parti'nin yanı PKK veya FETÖ değildir" ifadelerini kullandı.

3 DÖNEM KURALI

Dağ açıklamasında 3 dönem kuralının devam edeceğini söyleyerek, "Yerel seçimlerde değişim, milletvekili listelerinde, kabinede değişim oldu. Bakan yardımcıları, genel müdürlerde hepsinde değişim oldu. Bu değişim Cumhurbaşkanımızın takdiriyle kongrede de olacaktır. Genç bir ekip oluşturup belli bir yaşın üstündeki arkadaşlarla da hem tecrübe hem de gençlik bir arada olacak. 2023'te 3 dönem kuralını uyguladık. Faydasını da gördük. 3 dönem sonra arkadaşlarımız siyaseti bırakmayacaklar. 1 dönem ara verip o dönemde partinin değişik kurullarında görev alacaklar" dedi.

MECLİSİN İLK GÜNDEMİ BELLİ OLDU

Hamza Dağ yaptığı açıklamada meclisin açılması ile birlikte seçim beyannamesinde yer alan müjdelerin tek tek hayata geçeceğini söyledi. Meclisin ilk gündemini ise Dağ şu şekilde açıkladı: "Meclis açıldığında başörtüsü ve ailenin bütünlüğü ilk gündemimiz olacak"

Seçim sürecinde Cumhur İttifakı ev hanımlarına emeklilik, evleneceklere 150 bin TL faizsiz kredi, taşerona kadro, çıraklık, vatandaşlık maaşı ve daha birçok konuda müjdeler vermişti. Bu müjdeler 1 Ekim'de meclis açıldıktan sonra sırayla gündeme gelecek. Siz hagi konuları bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

MECLİS NE ZAMAN AÇILACAK?

TBMM 1 Ekim tarihinde açılacak ve müjdeler gündeme alınacak. Müjdelerden bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden Finans7 mobil uygulamasını ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (40)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 10 Ay Önce
typ işçileri olarak kadro bekliyoruz inşallah
Ziyaretçi 10 Ay Önce
Af yasasını bekliyorum af çıksın artik
Ziyaretçi 10 Ay Önce
çeklere verilen adlı para cezalarından kaynaklı cezaevi tahliyesi istiyorum
Ziyaretçi 10 Ay Önce
Bağkur ihya affı
Ziyaretçi 10 Ay Önce
seçim zamanı çalışan typlilrer yeniden alınsın 9 ay kuralı kallsin