Son dakika: MEB ücretli öğretmenlik başvurusu e devlette başladı 2022 2023 2. dönem

Son dakika: MEB ücretli öğretmenlik başvurusu e devlette başladı 2022 2023 2. dönem

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanlığı ücretli öğretmenlik başvurusu başladı. İşte gelen son dakika açıklaması ve ücretli öğretmenlik başvurusu.

Son dakika: MEB ücretli öğretmenlik başvurusu e devlette başladı 2022 2023 2. dönem

Son dakika: Ücretli öğretmenlik başvurusu başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve 2. dönem ücretli öğretmenlik başvurusunun başladığına yer verildi. E Devlet kapısı üzerinden başlayan ücretli öğretmenlik başvurusunun detayları yazımızda.

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ALIMI BAŞVURUSU

MEB ücretli öğretmenlik başvurusu yapacakların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

- Türk Ceza Kanunu'nun 53'üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Sağlık durumunun öğretmenlik görevini yapmasına engel olmadığını sağlık ocaklarından son altı aylık süre içinde alacağı Sağlık Raporu ile belgelendirilmek.

- Askerlik yükümlüsü olan adayların askerlikle ilişkisi bulunmamak. - Askerlikten muaf olmak,- Askerliğini yapmış olmak,- Askerliği tecil edilmiş olmak şart.

- Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar bakımından, öğreniminin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği yapılmış olmak.

- Sabıka durumu ile ilgili Adliyeden veya (e-devletten) alınacak son altı aylık süre içinde alacağı Adli Sicil Kayıt belgesi ile belgelendirmek.

- 2021-2022 Eğitim Öğretim döneminde Ders Ücreti Karşılığı ücretli öğretmenlik başvurusu yapan adayların müracaatları 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı içerisinde geçerli değildir. Yeniden başvuru yapmaları gerekmektedir.

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olarak çalışmamak.

- Başvuru esnasında yanlış beyanda bulunduğu anlaşılan adaylar görevlendirilmişlerse görevlendirmeleri iptal edilir. Ayrıca haklarında yasal işlem başlatılır.

MEB'DEN DUYURU

MEB tarafından yapılan açıklamada ücretli öğretmenlik başvurusu yapacak adaylar için , "Öğretmenlerimizin İl içi ve İl dışı Mazrete Bağlı Yer Değiştirmeleri sonucu okullarımızda çeşitli branşlarda ücretli öğretmen ihtiyacı oluşmuştur. E devlet üzerinden yapılan başvurular il ve ilçemizde değerlendirilmekte fakat başvuruların geneli Eylül 2022 tarihinde yapıldığından güncel olarak görevlendirme bekleyen öğretmenlere ulaşmak zaman almaktadır. Bu sebeple ücretli öğretmenlik başvurusu yapan öğretmenlerimizden 2. Dönem görev almak isteyenler, kendi branşlarındaki öğretmen ihtiyaçlarını il İlçe Mili Eğitim Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları Bölümüne şahsen başvurarak öğrenebilirler" denildi.

E DEVLET KAPISI BAŞVURUSU BAŞLADI

E Devlet kapısı üzerinden ücretli öğretmenlik başvurusu başladı. e devlet kapısı üzerinden, "Bu hizmeti kullanarak, ücretli öğretmenlik başvurunuzu yapabilirsiniz. Görevlendirildiğiniz takdirde mezuniyet belgelerinizi ilgili ilçe ya da il milli eğitim müdürlüğüne ibraz etmeniz gerekmektedir" ifadeleri ile yapılan son dakika açıklamasında başvuruların başladığına yer verildi.

Başvuru yapmak için e devlet kapısınde arama kısmına ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU yazarak çıkan sonuca tıklayın ve bu şekilde başvurunuzu yapın.

Kadın erkek adaylar bu sayfada >>> Bilgi Alış Verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (0)

Seç