Son Dakika: KYK Yurt Sonuçlarının Açıklanacağı Tarih ve Saat Belli Oldu

Son Dakika: KYK Yurt Sonuçlarının Açıklanacağı Tarih ve Saat Belli Oldu

GSB KYK yurt sonuçlarının açıklanacağı saat belli oldu. İşte KYK yurt sonuç tarihi ve saati.

Eğitim 7 Eylül 2022 10:35 3
Son Dakika: KYK Yurt Sonuçlarının Açıklanacağı Tarih ve Saat Belli Oldu

GSB yurt sonuçları hakkında açıklama.

KYK yurt sonuçları ile ilgili son dakika haberi geldi. Gelen bilgilere göre Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu bir açıklama yapacağını söyledi. Gençlik ve Spor Bakanlığı resmi Twitter adresi üzerinden yapılan son dakika açıklamasında Bakan'ın yarın bir basın açıklaması yapacağı, düzenlenecek basın toplantısı ile KYK yurt sonuçları hakkında bilgi vereceği öğrenildi.

Bakanlık Twitter adresi üzerinden konu ile ilgili yapılan son dakika açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Bakan  @kasapoglu, GSB Yurtları yerleştirme sürecine ilişkin basın açıklaması yapacak.

#CanlıYayın 
 10.00
7 Eylül Çarşamba"

SONUÇ açıklama saati

Bu açıklamaya bakacak olursak KYK yurt sonuçlarının yarın açıklanması bekleniyor. Çünkü Bakan Geçen  hafta düzenlenen basın toplantısında, "İnşallah bir sonraki buluşmamızda tarihin en yüksek yerleştirmesini yapacağız. Ben bu vesile ile ben bir sonraski buluşmamızda sonuçları paylaşacağım. Tüm gençlere başarılar diliyorum. " demişti. Bu açıklamaya bakacka olursak yurt sonuçalrı yarın açıklanıyor. Sonuçların saat 10.00'dan sonra, Bakan Kasapoğlu'nun açıklama yapması ile birlikte açıklanması bekleniyor. Sonuçlar açıklanınca bildiimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

BURS BAŞVURULARI BAŞLADI

20'den fazla vakıf, üniversitelilere burs veriyor. Başvuru detayları için TIKLAYIN

YEDEKLER NE OLACAK?

İlk sonuçların ardından kayıtlar alınacak. Kayıtların alınamsı sonrası kayıt yaptırmayanların yerine yeni adaylar çağrılacak. Yedeklerden çağrılacak adaylar, Pazartesi ve Perşembe günleri duyurulacak. Duyurulardan haberdar olmak için yukarıdaki linklerden uygulamamızı indirin.

"Birinci sınıf ve ara sınıflar dahil olmak üzere 415 bin 305 gencin KYK yurtlarına başvuru yaptı. Başvuran gençlerin 245 bin 446 'sı kız öğrencilerimizdir. Çoğunlukta. Ben bu anlamda bu ilgiye teşekkür ediyorum. Yurtlarımızın hem gençlerimiz açısından hem aileleri açısından büyük bir güven taşıdığını görmekten onur duydum. Fiyat politikası, hizmet yelpazesi ve yaşam alanı. "

Yorumlar (3)

Seç


Ziyaretçi 23 Gün Önce
Ben İstanbul'da ikamet ediyorum benim kızım Hakkari Üniversitesi Matematik öğretmenliği bölümünü tutturdu Benim eşim rahatsız çalışamıyor KVK yurduna başvurduk ama benim kızıma çıkmadı yedekleri alındı Şimdi benim kızım nerede kalacak niye mağdur ediliyoruz niye yurt sıkıntısı çözülmüyor yetkililerden yardım istiyoruz Lütfen Okullar açılmadan yurtların bir an önce yapılıp öğrencilerin yerine yerleştirilmesini istiyoruz bu Mağdur olan benim kızım değil sadece bütün bütün çocuklar bizim evladımız lütfen uzak memleketlerde çocuklarımız mağdur olmasın
Ziyaretçi 23 Gün Önce
Benim kanaatimce yurtlara yerleştirme sonuçları erken açıklanmalı ki öğrenciler kalacak yer teminini okullar açılmadan halledebilsin. Özel yurtlar ve kiralık ev fiyatları çok yüksek. Kolay kolay ayarlanamıyor. Allah kolaylık versin.
Ziyaretçi 23 Gün Önce
3 senedir bekliyoruz ama çıkmıyor