Son dakika: Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu (İdari izinli ne demek?)
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu (İdari izinli ne demek?)

Son dakika haberi: Memurların Kurban Bayramı takvimleri 9 gün oldu. İşte bayram tatili açıklaması.

Son Dakika 4 Haz 2024 19:20 3
Son dakika: Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu (İdari izinli ne demek?)

Son dakika: Bayram tatili 9 gün oldu.

Kabine toplantısından sonra kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

ASGARİ ÜCRET, MEMUR VE EMEKLİ MAAŞI, EMEKLİ İKRAMİYESİ

"Asgari ücret 17 bin 2 TL olarak belirlendi. Bir önceki döneme göre net asgari ücret artışı yüzde 49 olarak gerçekleşti. Memurlarımızın maaşlarını Temmuz 2023'te en düşük 22 bin TL'ye, Ocak 2024 itibariyle 33 bin TL'ye çıkardık. Toplu sözleşme görüşmelerinde 11 hizmet kolunun tamamında mutabakat sağlandı. En düşük emekli aylığında net yüzde 82 artışa gittik. Ekim ayında emeklilerimizin tamamına bir defaya mahsus olmak üzere 5'er bin lira ödedik. Kurban Bayramı ikramiyelerimizi 10-14 Haziran tarihileri arasında emeklilerimizin hesaplarına yatırıyoruz. Böylece tek kalemde emeklilerimize 42 bin TL tutarında ödeme yapacağız. Kamu bankalarımızın öncülüğünde emeklilerimize ödenen promosyonların artmasını sağladık"

"İşsizlik oranımız yüzde 8,6 ile son 10 yılın en düşük seviyesine indi. Kadın istihdam oranını yüzde 32,5'a, istihdam sayımızı 12,3 milyon kişiye yükselttik. Kadın, genç ve mesleki yeterlilik belgesi olanların istihdamına verdiğimiz teşviği 2025 sonuna kadar uzattık. Yılda 650 bin kişi için sosyal güvenlik primi işveren paylarını karşılıyor, reel sektöre yaklaşık 25 milyar destek oluyoruz. İŞKUR aracılığı ile 1,3 milyon kişiyi işe yerleştirdik. 6 Şubat depremleri nedeniyle mücbir sebep hali ilan edilen il ve ilçelerde işveren ve sigortalılarımızın SGK'ya ödenmesi ertelendi. İşverene asgari ücret desteği uygulamasında destek tutarını 700 liraya çıkardık. 2024 Mart ayın itibariyle işverene toplam 99,1 milyar lira asgari ücret desteği verildi. Son 1 yılda geri ödeme listemiz genişletilerek 168 adedi kanser ilacı olmak üzere 570 adet ilaç geri ödeme kapsamına alındı. 858'i kanser olmak üzere geri ödeme listelerinde yer alan ilaç sayısı 8 bin 457'ye ulaştı"

BAYRAM TATİLİ 9 GÜN OLDU

Kamu çalışanlarımız için 16 Haziran sonrası başlayacak 2 günlük süreyi de idari izin kapsamına aldık. Böylelikle Perşembe ve Cuma günlerini de ekleyerek 9 günlük tatil imkanı sağlıyoruz.

İdari izinli ne demek: İdari izin bir bakıma kişiye kurum tarafından verilen izindir. İdaresi izin, Bakanlar Kurulu kararı neticesinde çalışma gününün tatil ilan edilmesi demektir.

Yorumlar (3)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 18 Gün Önce
asgari ücrete neden zam yapılmıyor ve 9 gün izin ne yazikki biz işçilere verilmiyor.memurlar yararlanıyor veya hastane calisanlari
Ziyaretçi 19 Gün Önce
Bu tatilniye sadece evlet memurlarına geçerli!!
Ziyaretçi 19 Gün Önce
sayın cumhur başkanım benim emekli magisim 10 bin lira bayram öncesi ev kiramı verecem evimin kirası 10 bin lira peki ben bir emekli olarak ben nasıl bayramı gecirmemi bekliyorsun ben sana 20 yıl oyumu verdim bumu benim emeğinin karşılığı yazıklar olsun beni senden koparmak için elinden geleni yaptın yazıklar olsun başkanım bizleri sonunda dilenmeye mahkum ettiniz yazıklar olsun