Son Dakika: Kripto Para Piyasasında FTX Sonrası Bir Şok Daha... İşte Düşüş Nedeni

Son Dakika: Kripto Para Piyasasında FTX Sonrası Bir Şok Daha... İşte Düşüş Nedeni

Son dakika haberi: Kripto para piyasasında sert düşüş görüldü. FTX skandalı sonrası yeni bir şok daha geldi.

Kripto Paralar 22 Kasım 2022 13:04 1
Son Dakika: Kripto Para Piyasasında FTX Sonrası Bir Şok Daha... İşte Düşüş Nedeni

Kripto paralardaki yeni düşüşün nedeni belli oldu.

Kripto para piyasasında skandallar yaşanmaya devam etti. Gelen son dakika bilgilerine göre FTX'in iflasından sonra bir kripto para alım satım borsasında daha skandal ortaya çıktı. Gelen son dakika bilgilerine göre Dijital varlık aracı kurumu Genesis'in fon olmadan iflas bayrağını çekeceği bildirildi. 1 milyar dolarlık fon arayışı devam ediyor.

Binance ile FTX arasında başlayan ve FTX'in çöküşü ile sonlanan sürecin daha artçı sarsıntıları , düşüşleri bitmeden bir şirket daha, iflas ediyor. Bloomberg'de yer alan habere baktığmızda , FTX krizi sonrası çekimleri askıya alan dijital varlık aracı kurumu Genesis'in fon olmadan iflas edeceği uyarısında bulunduğu bildirildi.

Kaynaklardan yapılan açıklamada şirketin kredi için yeni finansman arayışında olduğunu ve bu çabaların sonuçsuz kalması durumunda potansğiyel yatırımcılarını iflas başvurusu yapacağı yönünde uyardığı bildirildi. Şirketin 1 milyar dolarlık fon arayışında olduğu bildirilirken şirketin bu fon arayışında şu ana kadar başarılı olamadığı ve başarısız girişimde sektörün balinası olarak bilinen Binance'nin kapısını çalacağı bildirildi.

Genesis sözcüsü yaptığı açıklamada derhal iflas başvurusu yapılacağı yönünde bir planları olmadığını söyledi.

KRİPTO PARALAR DÜŞMEYE DEVAM EDİYOR

Kripto para piyasasından gelen son dakika bilgilerine göre 1 Bitcoin şu sıralar 15 bin 710 dolara geriledi. Ethereum fiyatı ise 1081 dolara kadar geriledi.

Sorumluluk reddi beyanı: Haberde yer alan bilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 7 Gün Önce
beter olsunlar yok öyle 3 kuruşa 5 köfte alın teri olmadan helal de olmaz !