Son dakika KPSS duyurusu: A grubu ve ÖABT branş bazında sıralamalar açıklandı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika KPSS duyurusu: A grubu ve ÖABT branş bazında sıralamalar açıklandı

Son dakika haberi: ÖSYM, 2023 KPSS A grubu ve ÖABT branş bazında sıralamaları az önce açıkladı. İşte branş bazında sıralamalar.

KPSS 13 Eylül 2023 10:49 0
Son dakika KPSS duyurusu: A grubu ve ÖABT branş bazında sıralamalar açıklandı

Son dakika: ÖSYM KPSS A Grubu ve ÖABT branş sıralamalarını açıkladı.

2023 yılında yapılan KPSS'lerin ardından sonuçlar geçen haftalarda açıklanmıştı. Sonuçların açıklanması sonrası beklenen açıklama geldi ve branş bazında sıralamaların belli olduğuna yer verildi.

ÖSYM Başkanlığı tarafından konu ile ilgili yapılan son dakika açıklamasında, "2023 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik: Branş Bazında Sıralamalar" denildi ve branş sıralaması duyurusuna şu şekilde yer verildi:

"2023 Kamu Personel Seçme Sınavı’na (2023-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'ne yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle branş bazında sıralamalarını öğrenebilecektir.

Branş bazında sıralamalar; adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş, kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa, belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların, (YÖKSİS sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibarıyla aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibarıyla sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise başvuruda belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleştirilen öğretmen alımlarında KPSS P10, P120 ve P121 puan türleri kullanılmaktadır. MEB tarafından öğretmenliğe atanacakların sıralamaları; alanlara göre mezun oldukları yükseköğretim programları, mezun oldukları yıllar ve öncelikleri, Talim ve Terbiye Kurulu (TTK) kararlarına göre kontrol edilerek ve adayların alan bazındaki başvuruları esas alınarak belirlenmektedir. Bu nedenle öğretmen adaylarının branş bazında sıralama bilgilerini kontrol ederken bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Branş bazında sıralamaları incelerken adayların göz önünde bulundurması gerekenleri içeren teknik açıklama metnine aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir"

BRANŞ BAZINDA SIRALAMAYA NASIL BAKILIR >>>

Kadın erkek diğer adaylarla tanışmak - bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç