Son dakika: Kılıçdaroğlu'nun yeni başdanışmanı belli oldu
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Kılıçdaroğlu'nun yeni başdanışmanı belli oldu

Son dakika: Cevdet Nasıranlı, Kemal Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı olarak atandı.

Haberler 20 Mayıs 2023 10:20 0
Son dakika: Kılıçdaroğlu'nun yeni başdanışmanı belli oldu

Kılıçdaroğlu'nun yeni başdanışmanı belli oldu.

14 Mayıs seçimlerinde Diyarbakır'dan 4'üncü sıra milletvekili adayı olan Cevdet Nasıranlı, Kemal Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı olarak atandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu imzasıyla Cevdet Nasıranlı'ya gönderilen görevlendirme yazısında şu ifadeler yer aldı:

“Cumhuriyet Halk Partisi nezdinde ‘Siyasi işler ve seçim propagandası’ konusunda çalışmalar yapmak üzere ‘Genel Başkan Başdanışmanı’ olarak görevlendirilmeniz uygun görülmüştür.”

CEVDET NASIRANLI KİMDİR?

1980 yılında Diyarbakır’da doğdu. İlkokulu Diyarbakır Yahya Kemal Beyatlı İlkokulunda, ortaokulu Diyarbakır Kazım Karabekir’de liseyi ise Diyarbakır Yunus Emre Lisesi’nde tamamladı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitim gördükten sonra Diyarbakır’a döndü.

Diyarbakır’da 10 yıldır serbest avukatlık yaptı. Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Diyarbakır Şube Başkanlığı ve Medeniyet Derneği Diyarbakır Yönetim Kurulu Üyeliği, MÜSİAD Diyarbakır Şube Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürüyor.

Cevdet Nasıranlı, evli ve 2 çocuk sahibidir. 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti'den Diyarbakır İli, Kayapınar İlçesi Belediye Başkan adayı oldu.

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç