Son dakika: Kamu bankaları faizsiz 5 bin TL ve 6 ay geri ödemesiz ihtiyaç kredisi başvurusu başladı

Son dakika: Kamu bankaları faizsiz 5 bin TL ve 6 ay geri ödemesiz ihtiyaç kredisi başvurusu başladı

Depremzedelere faizsiz 5 bin TL nakit avans ve 6 ay geri ödemesiz ihtiyaç kredisi başvuruları alınmaya başladı. İşte son dakika açıklaması.

Bankalar 20 Şubat 2023 17:50 0
Son dakika: Kamu bankaları faizsiz 5 bin TL ve 6 ay geri ödemesiz ihtiyaç kredisi başvurusu başladı

Depremzedelere faizsiz 5 bin TL ve 6 ay geri ödemesiz kredi başvurusu başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve kamu bankaları tarafından yapılan son dakika açıklamasında deprem bölgesindeki vatandaşlara faizsiz 5 bin lira ve 6 ay geri ödemesiz uygun faizli ihtiyaç kredisi verileceği bildirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan az önce yaptığı açıklamada kamu bankalarının desteklerini duyurdu.

Hatay'a Devlet Bahçeli iel birlikte gelen Erdoğan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Kredi kartı taksit sürelerini 2 katına çıkardık. Ertelenen kredilerde vade sınırı dikkate alınmayacak. Bankalarımız 50 milyar liralık dayanışma paketine yaptıkları yardımın yanında ilave destekler veriyor. OHAL bölgesindeki trafik sigortası prim poliçelerini yeniliyor, deprem nedeniyle yenilenmeyenler için ilave prim istemiyoruz. Tüm vatandaşların kredi borçları otomatik olarak 6 ay ertelendi. Depremde zarar gören vatandaşlar talebi halinde 6 aylık ertelemeden faydalanabiliyor. Kamu bankalarımız depremde vefat eden vatandaşların borçlarını siliyor. 150 bin esnafımızın hazine destekli kredilerini 6 ay süre ile erteliyoruz."

BAŞVURU BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada kamu bankalaırnın afet bölgesine özel uygun şartlı kredi verilmeye başladığını söyledi ve "Afet bölgesine özel uygun şartlı krediler verilmeye başlandı" dedi.

FAİZSİZ 5 BİN TL VE 6 AY GERİ ÖDEMESİZ KREDİ

Ziraat Bankası tarafından, "Deprem felaketinde hayatını kaybeden bireysel müşterilerimizin ve esnaf olan şahıs firmalarının kredi borçlarını, anapara ve faizleriyle birlikte siliyoruz" ifadeleri ile yapılan son dakika açıklamasında "Depremden zarar görmüş bireysel müşterilerimize 6 ay ödemesiz, 36 ay vadeye kadar; KOBİ müşterilerimize ve çiftçilerimize 1 yıl ödemesiz, 36 ay vadeye kadar kredi destek paketleri oluşturduk. Bu paketleri hızla devreye alıyoruz. Bölgede yaşayan tüm kredi kartı müşterilerimize ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için faizsiz ve masrafsız 5 000 TL Nakit Avans tanımladık. Deprem bölgesindeki şubelerimizden işlem yapacak müşterilerimizden bankacılık işlemlerinden hizmet komisyonu almıyoruz" ifadelerini kullandı.

Açıklamada 6 ay geri ödemesiz uygun faizli ihtiyaç kredisi verileceği bildirilirken bölgedeki vatandaşlara 5 bin liralık faizsiz nakit avans tanımlandığına yer verildi. Kadın erkek adaylar burada >  TIKLA TAKİP ET

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç