Son dakika: Kadroya geçenlere tayin, YHS'nin kaldırılması ve şeflere 3600 ek gösterge AK Parti'nin masasında

Son dakika: Kadroya geçenlere tayin, YHS'nin kaldırılması ve şeflere 3600 ek gösterge AK Parti'nin masasında

Sözleşmelilere kadroda tayin düzenlemesi, YHS'nin kaldırılması ve şeflere ek gösterge AK Parti'ye iletildi.

Çalışma Hayatı 19 Ocak 2023 15:34 2
Son dakika: Kadroya geçenlere tayin, YHS'nin kaldırılması ve şeflere 3600 ek gösterge AK Parti'nin masasında

Sözleşmelilere kadroda 3+1 sorunu gündeme geldi.

Sözleşmelilere kadroda en büyük sorun eş durumu ve mazezret tayini oldu. 3+1 ile kadroya geçecek personellere verilen hak , sözleşmelilere kadro düzenlemesinden sonra gitmiş olacak. 

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Hacı Bayram Tonbul ve Hüseyin Öztürk iel beraberindekiler Meclise gitti. TBMM'de AK Partili isimleri ziyaret eden heyet, burada AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz ve Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ile bir araya geldi ve kritik görüşmeler yaptı.

Söz konusu toplantıda 400 binden fazla kişiye verilecek kadro düzenlemesinin getireceği sorunlar gündmee geldi. Bu düzenlemeye ilave yapılması ve memurların memnun edilmesi istendi. 

Söz konusu görüşmede Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, "Amacımız, asli istihdam türünün kadrolu olması ve aile birliğinin sağlanmasıdır. Sözleşmeli personel düzenlemesinde odağa alınması gereken en önemli hususun ailelerin kavuşması olduğu görülmelidir. Memur-Sen olarak Kanuna; 3+1 personel için 'bu şekilde kadroya geçen personel önceki statüsünde yararlanmakta olduğu aile ve sağlık mazereti nedeni ile nakil hakkından faydalanır" ibaresinin eklenmesini, tartışmanın bitirilmesini istiyoruz" dedi ve bu düzenlemenin gündeme gelmesini isteid.

YHS'NİN KALDIRILMASI TALEBİ DE İLETİLDİ

Söz konusu görüşmede ek göstergeyle ilgili 1. dereceye gelen tüm kamu personellerine, şeflere ek göstergenin verilmesini, tazminat oranlarına göre değişiklik yapılması ve YHS'nin GİH'e geçirilmesi ve YHS'nin kaldırılması talepleri de gündeme geldi.

Kadro ve ek gösterge gelince haberdar olmak için TIKLA İNDİR

Yorumlar (2)

Seç


Ziyaretçi 9 Gün Önce
seflere veermiyecekler. Umudum gitti.
Ziyaretçi 10 Gün Önce
Daha cikmiyor mu