Son Dakika: Kabine Sonrası EYT ve Taşerona Kadro Açıklaması Geldi

Son Dakika: Kabine Sonrası EYT ve Taşerona Kadro Açıklaması Geldi

Son dakika haberi: Kabineden EYT ve taşeron işçilere kadro ile ilgili son dakika açıklaması geldi.

Haberler 28 Kasım 2022 20:48 0
Son Dakika: Kabine Sonrası EYT ve Taşerona Kadro Açıklaması Geldi

Son dakika haberi: EYT ve taşerona , geçici işçilere kadro açıklaması geldi.

Kabineden sonra kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , emeklilikte yaşa takılanlar ve geçici işçilere taşerona kadro için açıklama geldi. Erdoğan sözleşmelilere kadro meselesinde de detayları paylaştı.

520 bin sözleşmeli personelden 424 bin kişinin kadro hakkı kazandığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: "Bugün hazırlıkları yapılan kamudaki sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi hususunu değerlendirdik. Bu çalışma ile 657 sayılı 4B maddesini temel dayanak haline getirerek sözleşmeli personel statüsünü yeniden belirledik. Mahalli idareler dahil olmak üzere 3 sene çalışan personeller alınacak. Ayrıca 1 yıl da aday memurluk süresi olacak. Sözleşmeliden kadroya geçiş 3+1 yıllık süre sonunda gerçekleşecek. Hali hazırda 3 yılı dolanlar hemen aday memurluğa geçiş yapacaklar. Henüz bunu doldurmayanlar 3 yılın sonunda aynı hakı alacak. Daha önceki kadro düzenlemesinin dışında tutulan 227 bin kişi ise süreleri de dolacağı için doğrudan kadroya geçecek. Yeni statüye göre kamudaki 520 binden 424 bini isteğe bağlı olarak kadroya geçebilecek. Kadro dıındaki sözleşmeli askeri personel akademik personel, KİT personeli, sanatçı, meclis danışmanı, sağlık yöneticisi ve tamamı sözleşmeli kurum çalışanlarıdır. Sözleşmeliden kadroya geçmek istemeyenlerin jhakları devam edecek sonra kadroları kendiliğinden gelecek.KAdroya geçenler 4 yılın sonunda tayin hakkına kavbuşacak. Belediyelerdekiler sadece belediyelere geçecek."

EYT VE TAŞERON AÇIKLAMASI

Emeklilikte yaşa takılanlar ve geçici işçilerle ilgili de açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "EYT'ler ve geçici işçilerle ilgili çalışmaları da en kısa sürede tamamlayıp kamuoyuna açıklayacağız." dedi.

Kadın Erkek EYT'liler ve taşeron işçiler burada >>> TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (0)

Seç