Son dakika: İşte kabinede alınan kararlar 20 Kasım 2023

Son dakika: İşte kabinede alınan kararlar 20 Kasım 2023

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı son dakika açıklamasında kabine kararlarını duyurdu.

Son Dakika 20 Kasım 2023 19:32 3
Son dakika: İşte kabinede alınan kararlar 20 Kasım 2023

Son dakika: Kabine sona erdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında bugün Beştepe'de bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen kabine toplantısı sona erdi. Kabine toplantısı ardından kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan millete sesleniş konuşması yapmaya başladı.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

72 yıl sonra Almanya'yı Berlin'de yenen A Milli Takımımızı kutluyorum.

Geçen hafta 40. yıl dönümünü kutlayan Kıbrıs'ın, 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı'nı tekrar tebrik ediyorum.

Zaman, verdiği sözlerin hilafına dayanarak, Kıbrıs Türklerini cezalandıran AB'nin ne kadar büyük bir yanlış yaptığını ispat edecektir.

(Kıbrıs sorununa ilişkin) Maruz kaldığımız onca haksızlığa rağmen adil ve kalıcı çözüm irademizi muhafaza ediyoruz. Bunun yolunun da Kıbrıs Türklerinin eşit egemenliğinin teyit edilmesinden geçtiği kanaatindeyiz.

Kimi Batılı güçler, Karabağ Savaşı'yla birlikte bölgemizde artık yepyeni bir dönemin başladığını halen idrak edemiyor. Ermeni halkı ve yöneticileri güvenliği binlerce kilometre ötede değil, komşularıyla barışta ve iş birliğinde aramalı. Ermenistan'ı kışkırtarak kendilerine rant devşirenler aslında en büyük zararı Ermenilere verdiler.

Buradan bir kez daha Ermenistan'a, Azerbaycanlı kardeşlerimizin uzattığı barış elini tutmaya davet ediyorum.

"Togg, küresel rekabette yerini aldı"

Birilerinin "Bunun fabrikası nerede?" dediği Togg, bu güne kadar 12 bine yakın teslimat yaptı. Teslim edilen araç sayısı günden güne artıyor.

Sosyal devlet alanında da kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Geçen hafta açılışını yaptığımız Darülaceze Sosyal Yaşam Şehri bunun örneklerinden biri. 

"Nerede gözü yaşlı, gönlü kırık biri varsa Türkiye'nin şefkat eli oradadır"

Türkiye olarak sadece sınırlarımız içinde değil, yurt dışında da mazlumun, zulme, baskıya uğrayanların yanındayız. Nerede gözü yaşlı, gönlü kırık biri varsa Türkiye'nin şefkat eli oradadır. Filistin'deki mazlumların acısı nasıl bizim acımızsa Uygur kardeşlerimizin, Ahıska Türkü, Kırım Tatarı, Kerkük Türkmeni kardeşlerimizin sıkıntısı da aynı şekilde bizim sıkıntımızdır. Hiçbir ayrım yapmadan hepsiyle yakından ilgileniyoruz.  Her kim Türkiye'yi soydaşlarının derdine sırtını dönmekle itham ediyorsa çok açık söylüyorum ya gafildir ya cahildir ya da yabancı güçler namına çalışan bir beşinci kol elemanıdır.

"800 tona varan yardım malzemesini bölgeye sevk ettik"

İsrail’in 7 Ekim’den beri süren ahlaksız ve alçak saldırıları altında kalan Gazze halkına da bu anlayışla sahip çıkıyoruz. Gazzeli kardeşlerimiz için 800 tona varan yardım malzemesini bölgeye sevk etmiş olduk. 

İsrail, hamile kadınları daha doğmamış bebekleriyle katlederek bir cinnet halindedir. Bunun adı barbarlık, eşkiyalık, devlet terörüdür.

Biz dayanışmanın gücüne, paylaşmanın gücüne inananlardanız. Tarih boyunca olduğu gibi günümüzde de Türk özlenendir, gözlenendir, mazlum ve mağdurların hamisidir. Türkiye, tarihi misyonunu ‘neme lazımcılık yaparak’ değil başı dara düşenlere kucak açarak yerine getirebilir.

"Gazze'ye kulaklarını tıkadılar"

Türkiye olarak Gazze'de akan kanın durması için seferber olmuşken Batılı ülkelerin vicdansızlığını yüzümüz kızararak takip ediyoruz. Batı ülkeleri, 'ateşkes sözcüğünü bile kullanmaktan korkuyorlar.

Holokost utancı, Avrupalı liderleri adeta esir almış durumda.

Çocuklara, kadınlara, yaşlılara karşı modern savaş araçlarının tamamını kullanan İsrail ve onu destekleyenler, insanlık vicdanı nezdinde yargılanacaktır.

İsrail'in ne kadar uğraşırsa uğraşsın antisemitik yaftası vuramayacağı tek ülke Türkiye'dir. Türkiye'nin geçmişinde böyle bir utanç lekesi göremezsiniz.

"Nükleer silahları meselesini unutturmayacağız"

Bugün İsrail'e ses çıkarmayanların, yarın başka ülkere söyleyecek hiçbir sözü olamaz. İsrail'in nükleer silahları meselesinin unutulmasına ve unutturulmasına Türkiye olarak izin vermeyeceğiz. 

"2 bin teröristi etkisiz hale getirdik"

Terör örgütleri ve organize suç örgütleriyle mücadelemizi sürdürüyoruz. Yılbaşından bu yana bir kısmı elebaşı seviyesinde yaklaşık 2 bin teröristi etkisiz hale getirdik. Döktükleri her kanın hesabını soruyoruz, soracağız.

"Bir gece ansızın gelebiliriz" ikazımız dün olduğu gibi bugün de geçerlidir.

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (3)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 8 Gün Önce
Sen kendi vatandaşlarına kulaklarını tıkadın hemşehrim. Özelliklede emeklilere... Hiç kızma ama bizim İsrailimizde sensin. Son 5 yıldır bu böyle. Kendi emekli vatandaşını ve asgari ücretliyi açlık sınırının altında ezerek zulmün tillahını yaptın ve yapmaya devam ediyorsun... Herkes senin gibi sarayda yaşıyor sanıyorsun. O makam araçları neyin nesi. İtibarda tasarruf olmaz öyle mi. Rabbim sana onu bi gösterecek itibarını ve feleğini şaşıracaksın... Allah akıl fikir vede vicdan merhamet versin sana ve tüm milletvekillerine.🤲
Ziyaretçi 9 Gün Önce
evlilik kredisi?
Ziyaretçi 9 Gün Önce
bu kadar mı vatandaş ın beklentileri hiç yokki
;