Son dakika: İslam Memiş gram altın tahminini açıkladı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: İslam Memiş gram altın tahminini açıkladı

Son dakika haberi: İslam Memiş'ten altın fiyatları ile ilgili açıklama geldi. Gelen açıklamada altında sert yükselişin beklendiği tarihe yer verildi.

Altın 16 Şubat 2023 20:37 2
Son dakika: İslam Memiş gram altın tahminini açıkladı

Son dakika: Altın fiyatlarında düşüşü bilen İslam Memiş, sert yükseliş için tarih verdi.

Son dakika haberi: Altın ve piyasa uzmanı İslam Memiş yaptığı son dakika açıklamasında altın fiyatları ile ilgili tahminini paylaştı. Memiş yaptığı açıklamada altın fiyatlarının kısa sürede sert yükseleceğini söyledi. İslam Memiş yayınladığı altın tahminde şunları söyledi:

"Altının gram fiyatı 1115 TL. Ancak serbest piyasalarda 1132 1137 lira aralığında bir gram altın var. Yine en son videolarımızda geçen hafta hatırlarsanız gram altın 1198 TL seviyesine kadar yükselince Şubat'ın 15'ine kadar 1140 lira seviyesine kadar bir gerilemeden bahsetmiştim. Bu daha aşağı çekildi. 1140 TL'nin altında gram altın TL fiyatı var. TL'de bekleyen, düşüşleri bekleyen, alım fırsatı kollayan yatırımcısının da bu düşüşlerin kalıcı olmayacağını bilmesi gerekiyor. Bu düşüşler kalıcı olmaz. Gram altında. Ons bazında her ne kadar baskılama devam etse de hem onstan hem dolardan destek gören grma altın TL fiyatı yine orta ve uzun vade için alım fırsatları vermeye devam ediyor. 

Geçen haftalarda en son videolarımızda bahsettiğimiz Şubat'ın 15'ine kadar 1140 lira seviyesine gerileyebilir fikrimiz vardı. Riske girmemek için oradan aldık. Ancak eline yeni TL geçen arkadaşlarımızın da bu bant aralığının kalıcı olmayacağını bilmesi gerekiyor. Yukarı yönlü harekette, yükseliş öngörümde herhangi bir değişiklik yok. Hatta agresif yükselişler yılın yarısndan sonra, Haziran'dan sonra beklemeye devam ediyoruz. Bu fiyatlar çok kalıcı olmaz. Altın ons 1850 1900 dolar aralığını takip edecektik. 1830 dolara kadar geriledi. Güçlü destek seviyesi. Eğer aşağı düşerse 1810 dolar seviyesi var. Ama şu an 1830 dolar üzerinde tutunma çabasını sürdürüyor. Elinde dolar bulunanlar orta ve uzun vadede 2023 için 2350 dolar 2500 dolar öngörüm hala geçerli. Bu fiyatların düşük olduğunu düşünen birisiyim"

Ons fiyatının 2300 dolarlara çıkması durumunda dolarda değişiklik olmazsa gram altının 1400 lirayı geçer.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

Altın piyasasına baktığımızda gram altın şu dakikalarda 1115 TL seviyesinde. Çeyrek altın 1823 TL seviyesinde.

Finans7.com | Ankara
Sorumluluk reddi beyanı: Haberde yer alan bilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir.

Yorumlar (2)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 17 Ay Önce
ne soylese tersi cikiyor bu adamida medyatik yaptinizya yuh bu insanlara
Ziyaretçi 17 Ay Önce
yalan