Son dakika: ilk evini alacaklara devlet desteği müjdesi geldi (İlk ev alanlara konut kredisi geliyor)
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: ilk evini alacaklara devlet desteği müjdesi geldi (İlk ev alanlara konut kredisi geliyor)

İlk evini alacak vatandaşlara müjdeli haber geldi. Cumhurbaşkanlığından yapılan son dakika açıklamasında ilk evini alacaklara destek verileceği bildirildi.

Emlak 11 Ağu 2023 14:05 7
Son dakika: ilk evini alacaklara devlet desteği müjdesi geldi (İlk ev alanlara konut kredisi geliyor)

Son dakika: İlk evini alacaklara devlet desteği geliyor.

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ilk evini alacak vatandaşlara destek verileceğini söyledi.

Heyecanlandıran açıklama bugün geldi. Orta Vadeli Program hakkında bir bilgilendirme toplantısı yapan Yılmaz, ekonomide yeni yol haritası hakkında bilgi verdi. Kısa sürede açıklanacak orta vadeli plana baktığımızda kapsayıcı bir düzenlemenin yolda olduğuna yer verildi.

Yılmaz yaptığı son dakika açıklamasında finans kesiminin yeni ekonomi politikaları konusunda memnuniyeti olduğunu söyledi. Türkiye risk priminde düşüşün uluslararası kaynaklara erişimi kolaylaştırdığını söyleyen Yılmaz, ekonomide yeni adımların da yolda olduğunu söyledi.

Finans sektörünün OVP'ye destek vermeye hazır olduğunu söyleyen Yılmaz, "Finans sektörü hazırlıklarını sürdürmekte olduğumuz orta vadeli programa güçlü destek vermeye hazır olduklarını ifade ettiler" dedi.

Yatırım yapılmaya yönelik krediler verileceğini, bu konuda çalışmaların başladığını ve kısa sürede açıklanacağını söyleyen Yılmaz, "Yatırıma dönük kredilerin seçici bir şekilde devam etmesi konusunda çalışma başlattık önümüzdeki dönemde açıklayacağız" ifadelerini kullandı.

OVP NE ZAMAN AÇIKLANACAK*

Orta Vadeli programın Eylül ayının ilk yarısında açıklanacağını söyleyen Cevdet Yılmaz, öngörülebilirliğin arttığı bir döneme geçiş yapılacağını söyledi ve "OVP ile birlikte uluslararası alanda daha yoğun bir çaba içine girilecek" ifadelerini kullandı.

RESESYON OLACAK MI?

Enflasyona karşı başlatılan sıkılaşma mücadelesine, bunun yol açabileceği resesyon riskine de değinen Yılmaz, "Enflasyonla mücadele ederken resesyona düşmemek için üretimi, ihracatı devam ettirme çabamız var. Bu ikisini aynı anda yapmak zorundayız" dedi.

YENİ FİNANSAL ENSTRÜMANLAR GELİYOR

Yeni finansal enstrümanların gündeme geldiğini söyleyen Yılmaz, "Kısa vadeli mevduat yapısı ile uzun vadeli projelerin finanse edilmesine ilişkin zorluklar ifade edildi" dedi.

İLK EVİNİ ALACAKLARA DESTEK VERİLECEK

Yılmaz açıklamasının sonunda milyonları ilgilendiren bir de müjde verdi. Evi olmayan ve ilk evini almak isteyen vatandaşlara seslenen Yılmaz, ilk konut alımında devlet desteğinin gündemde olduğunu söyleyerek, "Konut arzına ilişkin değerlendirmeler yapıldı, ilk konut edinimini teşvik edecek mekanizmalar üzerinde duruldu" dedi. Kadın erkek konut grubumuz için > TIKLA KATIL

Bu desteğin fiaz indirimi mi, nakdi destek mi olacağı konusunda henüz kesin bir bilgi yok. Eylül ayının ilk yarısında Orta Vadeli Program açıklandığında bu konuda netleşecek. Müjde geldiğinde bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden Finans7.com mobil uygulamamızı ücretsiz indirin:
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (7)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 10 Ay Önce
Hükumet biran önce konut kredilerinin önünü açmalı, ve faizleri düşürmeli 250 binlira kamu bankaları kredi veriyor, milletle dalgamı geçiyorsunuz
Ziyaretçi 10 Ay Önce
İkinci ev alçaklar neden ayrılıyor.
Ziyaretçi 10 Ay Önce
Halimizden memnunuz
Ziyaretçi 10 Ay Önce
Hiç birikimi olmayan bizler varız siz şimdi peşinat istersiniz bizlerde destek istiyoruz her ay 8 binlira kira veriyoruz en azından bu parayı size Ödemiş oluruz ve sonunda bizim de bir evimiz olur sesimizi duyun
Ziyaretçi 10 Ay Önce
Faizsiz kredi verilmeli insanları haram olan faizle batağa sürmenin çok iyi bir proje olduğunu düşünmüyorum