Son dakika: İlk evini alacaklara 1.20 faiz 180 ay vadeli konut kredisi kampanyası ertelendi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: İlk evini alacaklara 1.20 faiz 180 ay vadeli konut kredisi kampanyası ertelendi

İlk evini alacaklar için konut kredisi açıklaması geldi. Gelen açıklamada kampanyanın neden ertelendiğine yer verildi.

Kredi 10 Mart 2024 9
Son dakika: İlk evini alacaklara 1.20 faiz 180 ay vadeli konut kredisi kampanyası ertelendi

Son dakika: 1.20 faizli ilk evini alacaklara konut kredisini ertelendi. İşte nedeni.

Son dakika haberi geldi. Gelen haberde ilk evini alacaklara 1.20 faizli, 180 ay vadeli konut kredisinin neden iptal edildiği, daha doğrusu eden ertelendiğine yer verildi. Gelen açıklamaya baktığımızda erteleme nedeni enflasyon olarak gösterildi.

Geçen senenin son çeyreğinde yapılan açıklamada ilk evini alacaklar için bir konut kredisi kampanyası geleceği, finansman desteği verileceği bildirildi. Ancak kampanya, açıklamanın üzerinden 6 ay geçmesine rağmen gelmedi. Gelen son bilgilere göre kampanyanın ertelendiği öğrenildi. Peki konut kredisi neden ertelendi? Ne zaman gelecek?

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI, NEDEN ERTELENDİĞİNİ AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz yaptığı son dakika açıklamasında konut arzının artırılmasının temel hedefleri olduğunu söyledi. Konut arzı artırılmadan bir kampanya gelmesinin doğru olmadığını, bunun fiyatları artıracağını söyleyen Yılmaz,şu ifadeleri kullandı:

Bir taraftan da afet riskini ele alarak büyük bir kentsel dönüşüm programı ilan ettik. Sadece İstanbul için 480 milyar liralık bir bütçe ayırmış durumdayız. Önümüzdeki dönemde gerek merkezi, gerek yerel yönetimler olarak daha fazla sosyal konut ürettiğimizi göreceksiniz. Bugüne kadar da yapıldı ama daha yoğun şekilde yapılacak. Arzı artırıcı bir takım programımız olmak zorunda. Sadece talebe yönelir ucuz kredi verelim derseniz enflasyon yükseliyor. Aslolan konut azını artırmak"

NEDENİ: KONUT AZ, FİYATLAR ÇOK YÜKSELİR

Düşük faizli konut kredisi gelirse  fiyatlar artar. Fiyatların artması sonrası sonrası aynı oranda kiralar da artar ve bu da ciddi bir enflasyona neden olur. Konut sayısının artırılmasından sonra konut kampanyasının geleceği öğrenildi. Bu da 2024 yılında yeni bir konut kredisi kampanyasının düşünülmediğini gösteriyor.

Sizce düşük faizli konut kredisi gelmeli mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

İLK EVİNİ ALACAKLAR İÇİN TEK ŞANS

Ucuza ev almak isteyen vatandaşlar için TOKİ ve belediyeler sosyal konut yapacak. Konutlar birçok ilde dar gelirli vatandaşlara verilecek. 2024 yılı son çeyreğinde başlaması beklenen kampanyadan haberdar olmak için Finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin:
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (9)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 3 Ay Önce
Tabiki düşük faizli kredi çıkmalı enfilasyonu şimdimi düşünüyorlar anlamadımki 200 bin liralık evler 2 milyon olurken neredeydiler
Ziyaretçi 3 Ay Önce
İptal olmasın ölcem gitcem bir evim olsun ya
Ziyaretçi 3 Ay Önce
1.20 konut kredisi faiz oranları ile birlikte devletimizin desteğini bekliyoruz
Ziyaretçi 3 Ay Önce
size oy moy yok yediniz içtiniz simdi millet ne hali varsa gorsun demi
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Allah rızası için ertelemeyin