Son dakika: Hüsnü KÜMEK öldürüldü
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Hüsnü KÜMEK öldürüldü

Son dakika haberi geldi: MİT'İn Irak/Süleymaniye'de düzenlediği operasyonda Hüsnü KÜMEK etkisiz hale getirildi.

Son Dakika 6 Mart 2024 0
Son dakika: Hüsnü KÜMEK öldürüldü

Son dakika: Hüsnü KÜMEK öldürüldü.

Bölücü terör örgütüne yönelik yurt içinde ve yurt dışında operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Gelen son dakika bilgisine göre, istihbaratın yerini tespit ettiği PKK'nın Süleymaniye/Kelar sözde Sorumlusu Şevger Azad/Aras kod Hüsnü KÜMEK'i, Irak/Süleymaniye'de gerçekleştirdiği nokta operasyon ile etkisiz hale getirdi.

Bir dönem PKK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Cemil BAYIK ve Yürütme Konseyi Üyesi Duran KALKAN'ın kurye ve korumalığını yapan Hüsnü KÜMEK'in, Süleymaniye'de örtülü faaliyette bulunduğu tespit edildi. PKK'nın istihbarat oluşumlarından NLP bünyesinde özel görevler icra eden Hüsnü KÜMEK'in, Süleymaniye ve Kelar'da örgüte müzahir çevrelere yönelik eğitim faaliyetleri düzenlediği, çalışmaları esnasında elde ettiği istihbaratı örgütün üst yönetimine aktardığı ve bölge halkını Türkiye aleyhinde örgütlediği öğrenildi.

MİT, Süleymaniye'deki saha ajanları sayesinde KÜMEK'in saklandığı yeri tespit etti. Toplanan istihbarat sonrasında teröristin etkisiz hale getirilmesi için kapsamlı bir çalışma başlatıldı.

Uygun koşulların oluşması sonucu KCK-NLP mensubu Hüsnü KÜMEK MİT'in Süleymaniye'de düzenlediği nokta operasyon ile etkisiz hale getirildi.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç