Son dakika: Hükümete yakın isim memur ve emekli maaş zammını açıkladı

Son dakika: Hükümete yakın isim memur ve emekli maaş zammını açıkladı

Son dakika haberi geldi: Gelen haberde memur ile emekli maaş zammına yer verildi. İşte OVP'ye göre emekli ve memur zammı.

Çalışma Hayatı 8 Eylül 2023 13:36 4
Son dakika: Hükümete yakın isim memur ve emekli maaş zammını açıkladı

Son dakika: Hükümete yakın isim memur ve emekli maş zammını açıkladı.

Geçen gn orta vcadeli plan açıklandı ve açıklanan orta vadeli plana göre enflasyonun gelecek sene ortasına kadar artacağı, daha sonra kademeli şekilde, baz etkisi ve sıkılaşma ile birlikte düşeceğine yer verildi.

Açıklamada yıl sonu enflasyon beklentilerine yer verilirken artık maaş zamlarının gerçekleşen enflasyona göre değil, hedef enflasyona göre belirleneceği de bildirildi.

Bu açıklamadan sonra Hükümete yakınlığı ile bilinen Sabah Gazetesi'nden Hazal Ateş, Orta Vali Programda yer alan enflasyon beklentilerine göre yeni maaş zamlarını duyurdu.

Açıklanan enflasyon beklentilerine göre kamu personelleri ve emeklilerin 6 aylık enflasyon beklentisi yüzde 37.76 seviyesine çıkıyor.

SSK VE BAĞKUR EMEKLİLERİ

Buna göre SSK ile Bağ kur emeklileri yüzde 37.76 oranında maaş zammı alacak. Refah payı da eklenecek ve toplam maaş zammının en az yüzde 45 olacağı bildirildi.

MEMUR MAAŞ ZAMMI

Memurlar için ise toplam maaş zammının yüzde 49.46 olacağı açıklandı.

EKİM AYINDA EK ZAM MECLİSE GELECEK: İKİ BAKANLIK ÇALIŞMA BAŞLATTI

1 Ekim tarihinde meclis açılacak. Meclisin açılması ile emekli aylıklarında 6 aylık enflasyon oranının üzerine ilave ne kadar zam yapılacağına dair düzenleme yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Çalışma Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı emekli maaşları için ilave artış çalışmaları başlattı.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI NE KADAR OLACAK?

7500 lira alan emeklilerin maaş zamlarının yılbaşında verilmesi bekleniyor. Yüzde 37.76'lık zam ile maaş 10 bin 332 TL olur. Diğer zamlar ise şu şekilde:

7 bin 900 lira olan emekli aylığı 10 bin 883 lira,

8 bin 200 lira olan emekli aylığı 11 bin 434 lira,

9 bin lira alan 12 bin 398 lira,

9 bin 400 lira alan da 12 bin 949 lira alacak.

MAAŞA GÖRE KADEMELİ ZAM

Gelen bilgilere göre emekli maaşlarına kademeli bir zam üzerinde durulduğu öğrenildi. Kademeli zam şu şekilde:

7 bin 500-10 bin,

10 bin-15 bin,

15 bin-20 bin

20 bin üzeri

maaş alan emeklilere ayrı oranlarda kademeli bir zam yapılacak.

Kadın erkek diğer adaylarla tanışmak - bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (4)

Seç


Ziyaretçi 20 Gün Önce
ya Allah aşkına şu memur sevdası nedir ya asgari ücretli ile aradaki fark yüzde yüz otuz şimdi yüzde 300 mu fark olacak bu ülkede yangelip yatan memurdan başka insan yokmu işi çalışan yapsın uretsin lanet Münir kaymağını yesin bu nasıl bir anlayış anlamak mümkün degil
Ziyaretçi 23 Gün Önce
Allah eblanizi versin sanki alim gucunu saglayacak
Ziyaretçi 23 Gün Önce
emekliyi canlı canlı mezara soktunuz .Allah cezamızı verecek adil ve adaletli olmuyanlar cehennemliktir.2 günde çıkacak zam aylarca konuş konuş aynı şeylerle oyalama taktiği ama buna artık inanan olmaz.Ama Allah'ın gazabına geleceksiniz sizden büyük Allah var.
Ziyaretçi 23 Gün Önce
yirmi bir yıldır hep zam atın gitsin yedibin beşyüz lira maaş alana yüzde yirmi beş zam yaparlar emeklinin aldığı maaş gene yedi bin beş yüz lira