Son dakika: Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'tan istifa açıklaması
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'tan istifa açıklaması

Son dakika haberi: İstifa edeceği iddia edilen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'tan ilk açıklama geldi.

Siyaset 20 Şubat 2023 13:31 0
Son dakika: Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'tan istifa açıklaması

Hatay Büyükşehir Belediyesi'nden son dakika açıklaması geldi.

Kılıçdaroğlu'nun talebi sonrası istifa edeceği iddia edilen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş bir son dakika açıklamasında bulundu. İstifa iddialarından sonra ilk defa açıklamada bulunan Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Lütfü Savaş, "Şu anda Hatay yeryüzünde görülebilecek en büyük depremi yaşadı. Biz bu depremde hemşehrilerimizle birlikte devletimizle birlikte belediyelerimizle, sivil toplum örgütleriyle birlikte var gücümüzle bu depremin yaralarını sarmaya çalışıyoruz. İnsanların hayatlarını kurtarmaya çalışıyoruz. Kış şartlarından etkilenmemeleri için uğraşıyoruz. Yaralılarımızı hastanelerde tedavi ediyoruz. Bir yandan da Hatay'ı ayağa kaldırmak için uğraşıyoruz. Bunları yaparken biz hayatın gerçekleriyle uğraşırken kendi sanal dünyasında hezeyanlarıyla uğraşan insanları gerçekten de hezeyanlarını anlamak mümkün değil" ifadelerini kullandı.

Savaş açıklamasının devamında, "Bunlar dışarıda içeride Türkiye Cumhuriyeti Devletine düşman kim, hangi kuruluş hangi ülke varsa onlarla iş birliği yapan bu hezeyan sahiplerini gerçekle gerçekten kınıyorum. Çünkü biz burada dünyadaki en büyük depremle uğraşırken görevimizin başında insanlarımızın yaralarını sarmaya devam ederken kendi sanal ortamlarında ülkeyle ilgili yıkıcı işler yapıyorlar. Bizim görevle ilgili aşkımızın daha farkında değiller" ifadelerini kıullandı.

Hatay'ın 4000 yıllık Türk yurdu olduğunu ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün , Tayfur Sökmen'in son emaneti olduğunu söyleyen Savaş, "Bu serhat şehrinde en son gidecek insan benim. Devletimizle, milletimizle, bütün belediyelerimizle, kuruluşlarımızla birlikte burayı ayağa kaldırmadan ne görevimizden ayrılırız ne de Hatay'ı terk ederiz. Hatay bizimdir bizim kalacak" dedi.

CHP'den memnun olduğunu ve ayrılmadığını söyleyerek sözlerini sürdüren Başkan Savaş, "Sayın genel başkanımdan da yetkili kurullarımdan memnunum. El birliğiyle partimizin, sayın genel başkanımız başta olmak üzere bütün yetkili kurulları, milletvekilleri bizimle tek vücut oldu. Birlikte yaralarımızı sarıyoruz o nedenle onlarla da gurur duyuyorum. Hep birlikte Hatay'ı tekrar ayağı kaldıracağız" dedi.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç