Son Dakika: Hamas Ateşkes Teklifini Kabul Etti!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son Dakika: Hamas Ateşkes Teklifini Kabul Etti!

El Cezire'nin son dakika haberine göre Filistin'de Hamas, Katarlı ve Mısırlı arabuluculara ateşkes teklifini kabul ettiğini bildirdi. İşte haberin detayları...

Dünya 6 Mayıs 2024 20:11 0
Son Dakika: Hamas Ateşkes Teklifini Kabul Etti!

Hamas, Katarlı ve Mısırlı arabulucularının girişimiyle süren İsrail ile aralarındaki ateşkes görüşmelerinin olumlu sonuçlandığını duyurdu.

Son dakika gelişmesi olarak Reuters ve El Cezire'nin haberlerine göre, Hamas, Mısır ve Katar'ın Gazze Şeridi'nde süren çatışmaları sonlandırmak için sunduğu ateşkes teklifini kabul etti. Hamas lideri İsmail Haniye'nin açıklamalarına göre, önerilen barış planı Hamas Hareketi tarafından onaylandı.

Hamas'ın internet sitesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Hamas lideri Haniye, Mısır İstihbarat Başkanı Abbas Kamil ve Katar Başbakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani ile telefon görüşmeleri yaparak, ateşkes önerilerini kabul ettiklerini iletti.

Bu adım, bölgedeki tansiyonun düşürülmesi yönünde önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

'TOP ARTIK İSRAİL'İN SAHASINDA'

Hamas yetkilisinin açıklamasına göre, ateşkes teklifinin kabul edilmesinin ardından sürecin ilerleyebilmesi için gözler İsrail'in vereceği yanıta çevrildi. Hamas yetkilisi, "Top artık İsrail'in sahasında" diyerek İsrail'in atacağı adımların önemine vurgu yaptı.

Hamas ve arabulucu ülkeler Katar ve Mısır tarafından sunulan ateşkes teklifinin içeriği hakkında henüz detaylı bilgi verilmedi.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç