Son dakika: Haluk Levent deprem bölgesine yapılacakları tek tek açıkladı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Haluk Levent deprem bölgesine yapılacakları tek tek açıkladı

Son dakika: Haluk Levent deprem bölgesine gönderilen destekler ile yapılacak projeleri açıkladı.

Haberler 10 Şubat 2023 22:08 0
Son dakika: Haluk Levent deprem bölgesine yapılacakları tek tek açıkladı

Son dakika: Haluk Levent deprem bölgesine gönderilen destekler ile yapılacak projeleri açıkladı.

Kahramanmaraş'ya meydana gelen 7,7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerin ardından afet bölgesindeki oluşan ihtiyaçların karşılanması için AHBAP derneği tarafından bir yardım kampanyası başlatıldı. Yardım kampanyasına yurt içinde ve yurtdışında destekler devam ederken bir yandan da eleştiriler gelmeye devam ediyor. Bu eleştirilere cevap niteliğinde yanıt ise AHBAP derneği kurucusu Haluk Levent'ten geldi. Toplanan paraların deprem bölgesinde nasıl kullanılacağını açıklayan Levent, "Bütçeyi en az 850 milyon TL olarak belirledik. Söz veriyoruz." dedi.

Sosyal medya hesabı üzerinden ünlü isimlerinde bulunduğu bir video paylaşan Levent, 850 milyon TL'ye ulaşan bütçeyi hedeflediklerini ve faturaları da kamuoyuyla paylaşacağının sözünü verdi.

Levent'in açıklamaları şu şekilde:

"Depremin ilk gününden beri ben bölgedeydim. AHBAP arama kurtarma ekibi de bölgeye geldi. Bizler her deprem zamanı olduğu gibi AFAD ile işbirliği protokolümüz çerçevesinde görüşmelerimizi yaparız, sonrasında da bölgede neler yapabileceğimize bakarız. Depremin ilk gününden bu yana temel ihtiyaçları karşılamaya çalıştık. Bölgedeki arkadaşlarımızın raporları doğrultusunda neye ihtiyaç varsa göndermeye çalıştık, gönderiyoruz da. Sadece bunu yapmıyoruz. Türkiye'nin birçok yerinden TIR'larını gönderemeyen ve malzemelerini bölgeye gönderemeyenler için destek grubu oluşturduk. Bizim kasamız bölgedeki tüm ihtiyaçlara açıktır. Bundan sonraki günlerde daha önce yaptığımız gibi çalışmalarımızın tamamını raporlayıp Twitter'dan ve Instagram'dan faturaların görüntülenmesine kadar detayları paylaşacağız."

Sosyal medya hesabından videolu açıklama yayınlayan Levent paylaşımına şu notu düştü:

"BÜTÇEYİ EN AZ 850 MİLYON TL BELİRLEDİK"

"-İki gün içinde Hatay’a 2000 aile için konteynerler gitmeye başlıyor.
-Okulları onaracağız
-Yaşlılar için bakımevleri
-Rehabilitasyon merkezleri
-Öğrenci yurtları açacağız
Günlük tüm ihtiyaçlar için bölgede olacağız
Bütçeyi en az 850 milyon₺ olarak belirledik
Söz veriyoruz"

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç