Son Dakika: GSB'den Sonuç Duyurusu

Son Dakika: GSB'den Sonuç Duyurusu

Son dakika haberi: GSB personel alımı sonuçları açıklandı. İşte açıklanan sonuçların detayları.

Sınav 14 Kasım 2022 12:05 0
Son Dakika: GSB'den Sonuç Duyurusu

GSB'den personel alımı sonuç duyurusu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü resmi sayfası Duyurular kısmından yayınlanan son dakika açıklamasında işçi alımı sonuçlarına şu şekilde yer verildi:

"4857 sayılı İş Kanunu, 2 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde Bakanlığımız taşra teşkilatında temizlik görevlisi meslek kolunda istihdam edilmek üzere 03 - 07 Ekim 2022 tarihleri arasında Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri Sınav Kurullarınca gerçekleştirilen 2022 Yılı Sürekli İşçi Alımı Sözlü Sınavına katılan adaylar sözlü sınav sonuçlarını “basvuru.gsb.gov.tr” adresinden öğrenebileceklerdir.

Asıl olarak atanmaya hak kazanan adaylar, aşağıda belirtilen belgeleri atanmaya hak kazandıkları Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine 24 – 29 Kasım 2022 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde teslim edeceklerdir.

Bu ilan tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. İlgililere ilanen duyurulur.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1- En az Ortaöğretim (lise ve dengi) öğrenim düzeyine sahip olduğunu gösterir diploma veya mezuniyet belgesi.

2- Son altı ay içerisinde çekilmiş iki adet biometrik fotoğraf.

3- Eski hükümlü statüsünde hak kazanan adaylar için; Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4’üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde tanımlandığı şekilde eski hükümlü belgesi.

4- Engelli statüsünde hak kazanan adaylar için; Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 3’üncü maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendinde tanımlandığı şekilde sağlık kurulu raporu.

5-Beyan formu."

SIRADA YURT YÖNETİM MEMURU ALIMI VAR

Sırada GSB yurt yönetim memuru alımı sonuçları var. Sonuçların Kasım sonunda , en geç Aralık ayının ilk günlerinde gelmesi bekleniyor. Sonuçlar gelince bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (0)

Seç