Son dakika Gram ve çeyrek altın fiyatları fırladı:islam Memiş'ten tahmin geldi

Son dakika Gram ve çeyrek altın fiyatları fırladı:islam Memiş'ten tahmin geldi

Son dakika haberi: Altın fiyatlarında hızlı yükseliş devam ediyor. Gelen son dakika bilgilerine göre altında tarihi rekor geldi.

Altın 24 Ocak 2023 10:25 0
Son dakika Gram ve çeyrek altın fiyatları fırladı:islam Memiş'ten tahmin geldi

SON DAKİKA HABERİ: ALTIN FİYATLARI FIRLADI.

Son dakika haberler. Altın fiyatlarında sabah saatlerinden bu yana hızlı şekilde yüksleiş görüldü. Gelen son dakika bilgilerine göre gram altın ile çeyrek altın , tarihinin en yüksek seviyesine kadar yükseldi. 

ONS YÜKSELİŞE GEÇTİ

Dün 1925 dolar seviyesinde olan altının ons fiyatı, bugün sabah saatlerinde yükselişe geçti. Gelen son dakika bilgilerine göre altının ons fiyatı şu sıralar küresel piyasalarda 1939 dolar seviyesinde seyrediyor. İşte altının ons fiyatında son saallerde yaşanan yükselişin grafiği:

GRAM ALTIN FİYATI REKOR KIRDI

Ons altında yaşanan yükselişle birlikte gram altında da yükseliş görüldü. Sabah saatlerinde ons ile paralel şekilde yükselişe geçen gram altın, hızlı şekilde rekor seviyeleri geride bırakarak yeni rekorlara geldi. 1 gram altın şu sıralar 1172 TL 'den işlem görüyor. İşte gram altın fiyatlarında sabah saatlerinden bu yana yaşanan yükselişin grafiği:

DİĞER ALTIN FİYATLARI

Altında diğer fiyatlar ise şu şekilde:

ALTIN/ONS FİYATINDA SON DURUM
1.939,24

ALTIN/GR SPOT FİYATINDA SON DURUM
1.173,25

CUMHURİYET ALTINI FİYATINDA SON DURUM
7.650

ZİYNET ALTINI FİYATINDA SON DURUM
7.649,78

GRAM ALTIN FİYATINDA SON DURUM
1.194,97

ÇEYREK ALTIN FİYATINDA SON DURUM
1.918,30

YARIM ALTIN FİYATINDA SON DURUM
3.836,94

ATA ALTIN FİYATINDA SON DURUM
7.987,28

14 AYAR BİLEZİK GRAMI FİYATINDA SON DURUM
788,73

22 AYAR BİLEZİK GRAMI FİYATINDA SON DURUM
1.150,22

GREMSE ALTIN FİYATINDA SON DURUM
19.528,00

ALTIN/ONS TL FİYATINDA SON DURUM
36.412

ALTIN NEDEN YÜKSELİYOR?

Zayıf perakende satış verileri, zayıf şirket kazançları ve geçen hafta işten çıkarmalar, resesyon korkularını artırırken bu, Fed'in önümüzdeki hafta para politikası toplantısında agresif parasal sıkılaştırma hızını yavaşlatabileceğine dair beklentileri arttırdı ve bu durum , altın üzerindeki baskıyı oldukça azalttı. Öte yandan resesyon endişeleri, yatırımcıları güvenli liman olan altına yönlendiriyor. 

iSLAM MEMiŞ'TEN ALTIN TAHMİNİ

Altın fiyatları hakkında açıklama yapan İslam Memiş, şunları söyledi:

"Kaygan bir zeminde olduğumuzu bilmemiz gerekiyor. Dalgalanmalar önümüzdeki haftalara devam edebilir. İkinci tur dalgalanmalarda bir düşüş trendine girilebilir. Buna da hazırlıklı olmak gerekiyor" ifadelerini kullanarak "Bu ikinci tur dalgalanmalar ve düşüş trendinin sebebi ise millet ittifakının Cumhurbaşkanı adayı ile alakası piyasaların bir fiyatlama yapmaması. Eğer millet ittifakı adayı bir aday açıklarsa o zaman yeni bir fiyatlanma içinde olunacak. Piyasalara hakim olmak ve bu beklentiyi mutlaka göz önünde bulundurmak lazım"

NE ZAMAN ALTIN ALINIR?

"Euro/Dolar paritesi 1,09 seviyesinde. Hedef 1,11 seviyesi. Gram altın/TL fiyatı ekranlarda bin 165, serbest piyasalarda bin 184. Burada kar satışları yaşanabilir. Ons altın bin 950 dolar seviyesinde. Yukarıda bin 950, aşağıda bin 850 dolar. Bu bant aralıklarını takip etmeye devam ediyoruz. Alım için fırsat kollayan altın yatırımcısının şubat ayını mutlaka beklemesi gerektiğini söyleyebilirim. Gümüşün ons ve gram tarafından yine yatay seyirler devam ediyor. Yıllık ve aylık olarak gümüş yine altına göre daha iyi performans sergiliyor."

BU TARİHE KADAR BORCU OLANLAR DİKKAT

"Kritik tarih 31 Mart 2022. Bu tarihten önce harç borcu olanlar, Bağ-Kur sigorta borcu olanlar belediyeye taksitlendirme imkanı olanlar için birçok avantaj olacak. Teşvikler ve destekler bir noktada kazandırdı. Bunların piyasaya yansıması pozitif olacaktır. Bir nakit akışı ve bir para trafiği olacaktır"

Finans7.com | Ankara
Sorumluluk reddi beyanı: Haberde yer alan bilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir. Finans7 emtia , borsa, piyasalar hakkında herhangi bir yatırım tavsiyesi vermez.

Yorumlar (0)

Seç