Son dakika: Gazeteci Süleyman Özışık hayatını kaybetti
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Son dakika: Gazeteci Süleyman Özışık hayatını kaybetti

Son dakika haberi :Kanser hastalığı ile mücadele eden gazeteci Süleyman Özışık hayatını kaybetti. 

Haberler 5 Ağu 2023 09:49 0
Son dakika: Gazeteci Süleyman Özışık hayatını kaybetti

Son dakika: Gazeteci Süleyman Özışık hayatını kaybetti.

Kanser hastalığı ile mücadele eden gazeteci Süleyman Özışık hayatını kaybetti. 

İnternethaber Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık, kardeşinin ölüm haberini sosyal medya hesabından "Innâ lillâhi ve innâ ileyhi raciun... Kardeşim Süleyman Özışık’ı kaybettik." notuyla duyurdu. 

SÜLEYMAN ÖZIŞIK KİMDİR?

Süleyman Özışık, 1 Mart 1971 tarihinde Iğdır'da doğdu. Lise eğitimi de dahil olmak üzere ilk eğitimini Kars'ta tamamladı. Lisenin ardından İstanbul'a gelip çalışma hayatına atıldı. Ardından askerlik görevini yerine getirdikten sonra medya dünyasına Akşam Gazetesi'nde stajyer olarak adım attı.

Akşam gazetesindeki 3 yıllık deneyiminden sonra Milliyet gazetesinde 7 yıl boyunca çalıştı. 2000 yılında buradaki işi ekonomik nedenlerle sonlandırılma kararı alındı. Daha sonra kendisi gibi gazeteci olan abisi Hadi Özışık ile birlikte internethaber.com isimli Türkiye'nin ilk haber sitelerinden birinin kuruluşunda yer aldı.

Akabinde 2005 senesinde, sonsayfa.com isimli haber sitesini online bir e-gazete platformu haline getirdi.

İnternethaber ile Türkiye Gazetesi'nde köşe yazarlığı ve birçok televizyon kanalında yorumculuk da yapan Süleyman Özışık, 2023 yılının başında yakalandığı kanser hastalığına yenilerek 5 Ağustos 2023 Cumartesi gününün ilk dakikalarında hayatını kaybetti. 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç