Son dakika: Feci olay sonrası İzmir'de 2 polis açığa alındı

Son dakika: Feci olay sonrası İzmir'de 2 polis açığa alındı

Son dakika haberi: İzmir'de meydana gelen feci olayda, olay yerinde bulunan 2 polis memuru hakkında açığa alınmaları kararı verildi.

Yerel Haberler 5 Mart 2023 09:38 0
Son dakika: Feci olay sonrası İzmir'de 2 polis açığa alındı

Son dakika: 2 polis açığa alındı.

İzmir'den gelen son dakika açıklamasında 4 Mart ügnü meydana gelen olayda, bir kadın polise başvurarak eski eşinin kendisine çocuklarını göstermediğini söyleyerek polisten yardım istedi. Yardım sonrası A.B. polislerle birlikte çocuklarının olduğu ikamete doğru gitti.

Eve giden A.B. , evde olan eski eşinin anne ve babası ile tartıştı. Polisler her iki tarafı sakinleştirdi ve maktülü araca bindirmeye çalıştı. M.A. isimli kişi ise bu sırada saklandığı yerden çıktı ve A.B.'ye saldırdı. Polisler durdurmak istese de M.A., A.B'ye saldırarak onu yaraladı. A.B. hemen hastaneye kaldırıldı ancak kadın hayatını kaybetti.

Olay ile ilgili iki polis memuru hakkında tahkikat başlatıldığı ve bu kapsamda iki polisin açığa alındığı bildirildi. İzmir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Torbalı İlçesi Aytemiz Kavşağı'nda, 04.03.2023 günü saat 09.45 sıralarında yardım isteyen bir vatandaşımızın ihbarına istinaden polis ekibi adrese intikal etmiş ve A.B. ile yapılan görüşmede, eski eşinin, çocuklarını kendisine göstermediğini ve polisten yardım istediğini beyan etmiştir. A.B., polis ekibi tarafından refakate alınmış, çocuklarının bulunduğu ikamete geçilmiştir. O sırada evde bulunan A.B. ile eski eşinin anne ve babası arasında tartışma çıkmış, polis ekibi her iki tarafı sakinleştirmeye ve maktülü araca bindirmeye çalışırken, binanın yan tarafında saklandığı anlaşılan şüpheli M.A, A.B.'ye doğru koşmaya başlamış, polis memurlarının şüpheliyi durdurmaya yönelik hamlesine rağmen A.B.'yi bıçakla yaralamıştır. M.A. bedeni kuvvet ile beraber gaz sıkılmak suretiyle etkisiz hale getirilerek yakalanmıştır. Olayda yaralanan A.B. Torbalı Devlet Hastanesine kaldırılmış ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştır. Olayın şüphelisi M.A. 04.03.2023 günü çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanmıştır. Olaya müdahale eden ekipte görevli 2 polis memuru, soruşturmanın selameti açısından açığa alınarak haklarında adli ve idari tahkikat başlatılmıştır" denildi.

Yorumlar (0)

Seç