Son dakika: Fahiş kira artışlarına hapis cezası geliyor

Son dakika: Fahiş kira artışlarına hapis cezası geliyor

Adalet Bakanı Bozdağ, kirada yüzde 25 artış sınırı süresinin uzatılacağını, fahiş kira artışlarına yaptırım getirilmesine yönelik çalışma yapıldığını açıkladı.

Emlak 25 Nisan 2023 12:03 12
Son dakika: Fahiş kira artışlarına hapis cezası geliyor

Son dakika: Fahiş kira artışlarına yaptırım geliyor.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ kira artış üst sınırı ve fahiş kiralara yönelik bir son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Bozdağ konuya ilişkin yaptığı açıklamada kirada yüzde 25 artış sınırının süresinin uzatılacağını ve fahiş kira artışı yapanlar hakkında yaptırım getirilmesine yönelik çalışmaların yapıldığını duyurdu.

NTV’de konuşan Bozdağ'ın, açıklamaları şu şekilde;

HAPİS CEZASI GELEBİLİR

Bir yaptırım getirme söz konusu. Fahiş kira artışı yapanlara hapis cezası gündemde. Fahiş kira artışını önlemek için 3 alternatif hazırladık.

YÜZDE 25 KURALI DEVAM EDECEK

Kiralara getirilen yüzde 25 sınırı hakkında da konuşan Bozdağ, "Bu süre uzatılacak. Bir yaptırım getirme durumu söz konusu. Hapis cezası ya da adli idari para cezası gibi durumda o zaman insanlar bu kurala uyma konusunda daha özenli davranırlar" açıklamasını yaptı.

Finans7.com I Ankara

 

 

Yorumlar (12)

Seç


Ziyaretçi 31 Gün Önce
iyi geceler Adalet bakanı söylüyor ama adalet yerini bulmuyor.Belediyede çalışan zabıta memuru'n evinde oturuyorum zorlu kuvvet kullanıyorlar.Diyorlar ki akp bizim elimizde.Hadi adalet bakanı bunu araştırsın.Oy istemeleri biliyorlar onu bunu da ise yokuyorlar.Adamlar helle çok güzel belediye ve emniyet bekcilige çok rahat giriyorlar.Adamlarin hiç mesleği olmasa bile belediye ye ve emniyet bekcilige milli eğitime sosyal yardımlaşmaya karayolları hastahaneye bile giriyorlar sınav olmada ise giriyorlar.Allah onlara kul hakkını bırakmasın.
Ziyaretçi 33 Gün Önce
Boş konuşuyorlar takibini yapiyorlarmi hayır. Benim kırım 1300 den 3500 yaptı hicbirsey yapamıyoruz çünkü arkamızda kendilerine dokunmayan sözde yanımızda bir hükumet var. Kısaca herkes bildiğini okuyor.
Ziyaretçi 33 Gün Önce
yani kiralanacak evlere çözüm bulunsun
Ziyaretçi 33 Gün Önce
yeni ev kiraları a çözüm getirilsin fiyatlar çok ev tutamiyoruz
Ziyaretçi 33 Gün Önce
bizim kira, 1500 tl den 3000 ne çıkardılar