Son Dakika: EYT'de İstifa Furyası Başladı

Son Dakika: EYT'de İstifa Furyası Başladı

Sosyal medya üzerinde , EYT gruplarından alınan bilgiye göre birçok emeklilikte yaşa takılan vatandaş, son açıklamalardan sonra parti üyeliğini iptal etmeye başladı.

Finans Magazin 26.4.2022 09:37 1
Son Dakika: EYT'de İstifa Furyası Başladı

EYT tepkisini parti üyeliğinden istifa ederek duyurmaya çalışıyor.

 

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşları ilgilendiren ve üzen açıklama geçen hafta geldi. Art arda yaılan olumlu açıklamalardan sonra hükümetten gelen çalışma yok açıklaması milyonlarca emeklilikte yaşa takılanlar ve ailelerini üzdü.

 

EMEKLİLİK İÇİN GENÇ, İŞ İÇİN YAŞLI

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar , bir işe girmek istediklerini ancak işverenler tarafından yaşı ileri diye işe alınmadığını , emeklilik için ise devletin kendilerine genç dediğini söylüyor. Bu durum nedeniyle sıkıntı çeken, aileleri ile geçim derdinde olan emeklilikte yaşa takılanlar hükümetten çözüm bekliyordu.

 

AK PARTİLİ GRUP BAŞKANVEKİLİ EYT'LİLERLE HELALLEŞECEĞİZ DEMİŞTİ

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu bir açıklama yapmış ve EYT'lilerle helalleşeceklerini söyledi. Ek gösterge ve sözleşmelilere kadro meselelerinden sonra EYT meselesinin meclis gündemine geleceği açıklanmış ve bu konuda çalışmaların başlayacağına yer verilmişti.

 

ÇALIŞMA BAKANI KAPILARI KAPATTI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin geçen hafta katıldığı bir televizyon programında emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili açıklama yaptı ve umutları bitirdi. Bakan Bilgin EYT'lilerle ilgili bir çalışma olmadığını söyleyerek, "Ben tartışmaları bazen mecliste de tartışmalar oluyor. Bazı açıklamalarda bulunan milletvekillerimiz de oluyor. Tabi siyasilerin bu açıklamaları yapması doğal bir şey. Siyasetçi kendi perspektifinde sorunu bir şekilde ortaya koymaya çalışıyor. Şu anda gündemimizde bu konu yok. " ifadelerini kullanmıştı.

 

BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ: PARTİ ÜYELİKLERİ İPTALİ HIZLANDI

Söz konusu açıklama EYT'lilerden büyük tepki çekti. Yaşa takılan çok sayıda vatandaş, bu açıklamaya ve çalışma olmamasına tepki olarak parti üyeliklerini iptal etmeye başladı. İşte EYT gruplarında yapılan paylaşımlardan bazıları:

EYT haberleri için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (1)

Seç

Ziyaretçi 22 Gün Önce
Eyt48#